Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 éves ekcémás babátoknak...

1 éves ekcémás babátoknak milyen sütit vagy tortát csináltatok vagy rendeltetek szülinapjára?

Figyelt kérdés
Nem tudni mire lehet allergiás igy a tej és tojásos dolgok kerülendőek.
2010. máj. 11. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy semmire sem allergiás, én azt olvastam, hogy a babakori ekcéma annak is a jele, hogy az anyukával nem tökéletes a kapcsolat. Vagy túl félted, vagy elhanyagolod. Az utóbbiról gondolom szó sincs, de lehet, hogy nagyon félted, ezért nem tudod eléggé közvetíteni neki a szeretetedet. Vagy túl sok feszültség árad belőled.

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, kotnyeleskedni sem akarok, csak jó ha tudod.

2010. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 éves gyereknek nincs szüksége sem tortára, sem azokra a dolgokra, amik a tortákban vannak. Vegyél babakekszet, rakd le egy tálba, önts rá natúr bio joghurtot (az nem tej, azt ehetnek, de van már laktózmentes is!), arra valami gyümölcspürét. A babák ezt imádják. A tetejére tehetsz egy marcipánfigurát, és egy kekszbe szúrt gyertyát is. Ha korábban megcsinálod, megpuhul a keksz, úgy finomabb.
2010. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindezt lehet mély tálba is, rétegezve.
2010. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell torta. Csak a felnőtteknek kell ez az egész, egy ilyen korú baba még nem tudja a napokat megkülönböztetni, így ebből a szempontból mindegy, hogy szülinapja van, vagy csak egy átlagos nap.Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell megünnepelni a szülinapot. Meg kell ünnepelni, amúgy is az ünneplést, mint hagyományt a gyerek a szülőktől tanulja meg. Csak az a lényeg, hogy ne a külsőség legyen a fontos (jelen esetben a szokásos torta), ha problémát okoz egészségileg (is) a babátoknak. Inkább hangulatában legyen más az a nap, lehet kapni színes, figurás, ...stb. szülinapi bulis kiegészítőket, a lakást is ki lehet dekorálni...

A torta pedig valóban olyan étel legyen, amit meg tud enni = és ezt hívjátok tortának és gyertyázd fel.


Ha kinőtte ezt a makacs bőrbetegséget (az első válasz írójával egyet értek, ez lelki eredetű betegség), akkor lehet "normális" tortát ennie...

Addig pedig sajnos nektek kell alkalmazkodnotok a babához - még ha esetleg a rokonoknak, vagy nagyszülőknek ez nem is tetszik, vagy megjegyzést tesznek.

A legfontosabb a babátok, hiszen őt ünneplitek!

2010. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsük el, mielőtt pszichológushoz küldjük a mamát és a babát, hogy ekcéma esetén minden esetben jelen van valamilyen gomba! Biztosan tudom, mert a családban van ekcémás.
2010. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!