Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan tartalmas és...

Tudtok olyan tartalmas és laktató reggeliket mondani, ami egy intenzív fizikai munkát végzőnek elégséges, bőséges táplálék?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez érdekelne engem is, bár nekem reggel nincs sok idom osszedobni valamit
2017. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy jó rántotta sose rossz. Zöldséggel(hagyma, paradicsom, paprika) hússal(szalonna, kbi) megpakolva van benne zsír, vitamin, fehérje dögivel.
2017. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Én amikor 12 órás nehéz fizikai munkàt vègeztem mindig úgy reggeliztem mintha ebédelnék vagy vacsiznék. Tészta, hús, krumpli, amit lefőztem előző este. Sokan szörnyülködtek ezen, de olyan munka mellett nem ehettem müzlit vagy kakaós csigàt reggel.
2017. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
bar furanak hangzik, de en pl muslit eszek joghurttal reggelire es baromi jol elvagyok vele a munkaban szunetig
2017. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Zabkása
2017. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A "full" angol reggeli kitart majdnem estig is, ha van annyi időd reggel, hogy megcsináld.:-) Persze lényegesen le lehet rövidíteni az elkészítését, tükörtojást pl. lehet mikróban készíteni ehhez kapható edénykében, a kenyeret pirítóban is lehet sütni, chilisbab-konzervet csak melegíteni kell, a bacon és a kolbász süthető egyszerre is.

[link]

2017. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Intenzív fizikai munka esetén sok energiára van szükség, ami hosszú távon segíti a munkavégzést. Tehát összetett, lassú felszívódású szénhidrátokra. Kevés zsírra és fehérjére, mert ezekből kevesebb energia nyerhető és problémásabb az emésztésük.


Tehát pl. zabkása, rozsos ételek, barna kenyér, sok zöldség, gyümölcs, szőlőcukor, főtt krumpli és egyébkeményítős ételek, bulgur, hüvelyeskből készült ételek pl. lencse, hummusz, csicseriborsó, bab, natúr joghurt. Zöldségekből nagyon jók az ubi, zeller, cukkini, spárga, retek, brokkoli, kelbimbó, hagyma, paradicsom pl., ezeknek mind rettenetesen alacsony a glikémiás indexe, tehát remek energiaforrások!

2017. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsó és a zabkásás kommentelő nagyon jókat írtak! Elsősorban lassú felszívódású szénhidrát kell. Kiegészítheted egy kevés fehérjével pl. túró, tojás de a zsíros ételeket kerüld.
2017. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!