Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsmentes és nem édes ételek...

Húsmentes és nem édes ételek receptjeit keresem (? )

Figyelt kérdés

Olyan kipróbált recepteket keresek, amik húsmentesek, nem édesek és nem a megszokott krumplistészta, paprikáskrumpli, fözelék tojással kategória, hanem valami nem annyira megszokott - lehet tartalmas, egytálételnek megfelelö leves vagy föétel, ez mindegy.


Jó ideig húsmentesen kell étkeznem (más megszorítás nincs, csak szóját nem ehetek allergia miatt), és már unom a meglévö recepteket.


Kérem, ha valakinek van jó ötlete, receptje, ossza meg velem.


(A google-s válaszoló meg ne írja be, ezt a kört már végigjátszottam, de amit találtam, az vagy édes, vagy a megszokott, unalmas recept)


Mindekinek köszönöm, ha segít.



2017. ápr. 27. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Szeretem a zöldségféléket:

- kirántva: pattisszon, cukkini, kelkáposzta, karfiol, sütő-tök is nagyon jó rántva

- fasírozott is ugyanezekből: blansírozod, turmixolod, és só, bors, fokhagyma, tojás... zsemlemorzsával állítom össze, és sütés előtt a gombócokat még szintén megforgatom a zsemlemorzsában

- pörköltek. Kockázod, ugyanúgy felrakod, mintha hús lenne. Leginkább tejfölös-lisztes habarással sűrítem, és főtt tészta, nokedli köret, esetleg rizs hozzá

Fasírt még: kölesből, bulgurból, rizsből, krumpliból

2017. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia. Kedvenc kajám, lehet enni önmagában, vagy joghurttal, vagy sült húshoz köretnek. Hűtőben 4-5 napig eláll. Hidegen és melegen is jó.

1 fej vöröshagymát felkarikázok, és leteszem egy lábas aljára. Rá 2 közepes, felkarikázott sárgarépát, 2 babérlevelet. Rá fél kg zöld hüvelyű zöldbab (lehet fagyasztott is, én a Spar saját márkás 450 gr-osát használom legtöbbször). Rá 2 gerezd reszelt fokhagymát szórok. Sózom. Tetejére 2 közepes paradicsom felkarikázva. Aláöntök kb. egy-másfél deci vizet, és fedő alatt, lassú tűzön főzöm kb. fél órát. Ha a sárgarépa megpuhul, kész az egész.

Amikor kész van, meglocsolom 2-3 evőkanál olívaolajjal.

Hidegen és melegen is ehető, én legjobban hidegen szeretem, mint egy salátát, 1-2 kanál natúr joghurttal. Lehet hozzá adni külön fasírtot vagy sült csirkét, így ha több emberre főzöl, akkor van húsmentes kaja, és van húsos is.

2017. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Lemaradt a listából:

- tészta-félék: túrós, sajtos, tojásos,

- gombapörkölt, gomba ragu

- bab, borsó, lencse levesek, ill. az összes zöldségből levesek, főzelékek

- tojásos leves, tojás pörkölt, rántott főtt tojás, majonézes (hideg) tojás saláta

2017. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, ha meg valami eszetekbe jut, annak is örülök.
2017. ápr. 27. 08:43
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Én mostanában ràkaptam a zöldségfasírtokra. Kb bármiből lehet csinàlni amit le tudsz reszelni. Èn padlizsán, cukkini, kàposzta és répafasírtot is csináltam màr. Csomó mindennel fel lehet turbózni. Mozzarella, mártogatós, stb.
2017. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Én indiai recepteket használok. Rengeteg sabji, pakora, csatni és dhal készíthető... ezekre a szavakra keress rá!
2017. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is.
2017. ápr. 27. 10:03
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Svéd gombasaláta, hidegen/melegen is nagyon finom pl sültkrumplival, krumplipürével.

Gomba vadasan, krumplikrokettel vagy zsemlegombóccal, esetleg kifőtt tésztával.

Tojáspörkölt tésztával vagy rizzsel.

2017. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Ratatouille, lecsó

Sütőben sült vegyes zöldségek -gomba, karfiol, hagyma, paprika, cékla

Rántott zöldségek -gomba, zeller, paprika, krumpli, zöldbab, patiszom

Töltött zöldségek - gomba, paprika, tök, padlizsán

Pörköltek - tojás, gomba, karfiol, zöldbab

2017. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is.
2017. ápr. 27. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!