Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tökéletes rizs a számotokra?...

Tökéletes rizs a számotokra? Ti hogyan készítitek?

Figyelt kérdés
2017. máj. 10. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Aki mikró ellenes, csukja be minden fülét és szemét, de így még SOSEM rontottam el:

Egy jénai tálba kimérek 1 bögre rizst, és két evőkanál olajat. Összekeverem, és berakom a mikróba 2 percre. Eközben felforralok 2 bögre vizet, és mikor lejár a mikró, még forrón ráöntöm, meg beledobok egy húsleveskockát. Meg ha akarok, répát kockázok bele. Jól elkeverem, és visszarakom a mikróba 13 percre, ha lejárt átkeverem és lefedem, és így nekem még mindig tökéletesre sikerült. :)

2017. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Kimérem a rizst,aztán megmosom.Tésztaszedőbe teszem had csepegjen le a víz róla.Serpenyőbe kevés olajat melegítek és a rizst ráöntöm,pár percig áthevítem,teszek bele pici ételízesítőt apróra vágott petrezselyem zöldjét.

Ja és előtte egy fazékban forralok fel vizet.

Bögrével dupla mennyiségű vizet öntök a rizsre,vigyázni kell mert hirtelen gőz csap fel!Teszek fedőt a serpenyőre és legkisebb lángon főzöm.Érdemes lángterelőt tenni a gáztűzhelyre,úgy még kisebb a hő.Addig nem kell hozzányúlni amíg az összes vizet fel nem veszi,utána villával átkeverem.Leveszem a tűzhelyről és pár percig még pihentetem fedő alatt.Aki szereti a hagymaízt az tehet bele egy pici vöröshagymát is a vizébe.

2017. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos típusú basmati rizst készítek, ázsiai rizsfőzőben.
2017. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a basmatit szeretem, de minden más hosszúszemű fehér rizst is így főzök. Két bögre enyhén sós vizet felforralok, beleöntök egy bögre rizst, lefedem és kis lángon 12 percig főzöm.
2017. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Kuktában

A rizst kevés olajon fehéredésig pirítom ízlés szerinti sóval,aztán felöntöm kétszeres mennyiségű forró vízzel,átkeverem és azonnal ráteszem a kukta tetejét.Sípolástól számított két percig takarék lángon hagyom,majd leveszem a tűzről és várok egy órát míg elkészül :)

Ha rizibizit szeretnék,akkor azt a forró vízzel együtt teszem a kuktába

2017. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemelegítem a sütőt. Jénaiban készítem. Kevés olajon 1 hagymát dinsztelek majd rá teszek 1 bögre rizst, kockára vágott répát, petrezselymet esetleg borsót. A zöldségek elhanyagolhatók. Lepirítom, majd 3 bögre forró vízzel felöntöm. Majd berakom a felforrósított sütőbe amit rögtön ki is kapcsolok és benne hagyom 20-30 percre.
2017. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 papagenou ***** válasza:
100%

én egyszerűen szoktam csinálni;

vizet forralok, majd bele a rizst minden cécó nélkül s egyúttal, vagy max félperc után ki is kapcsolom a főzőlapot, a lábast pedig lefedem. én nem szűröm le előtte meg ilyenek, mert jobb szeretem így, ha kicsit tapad a rizs. ha kell bele zöldség, akkor fagyasztott esetén egyszerre a rizzsel, frissnél később teszem bele, hogy csak párolódjon kicsit. fűszert a vége felé. így összességében mennyiségtől s egyebektől függően 10-20perc alatt van kész kb, legalábbis olyan állagúra ahogy én szeretem.

2017. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha rizst veszek,csakis Uncle Bens-t. Én már többször jártam úgy,hogy égett íze volt a rizsnek. Nem én égettem meg,hanem a gyárban rontottak el valamit. Így már csakis az Uncle Bens-ben bízok. Mindig tökéletes lesz.
2017. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!