Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sok almából mit lehet még...

Sok almából mit lehet még készíteni?

Figyelt kérdés

Rengeteg nyári almánk van. És nem csak nyári. Már most lepotyogott őszi alma is van, ami ugyan zöld, de a nagyobbak egész jók!


Pitétől a máglyarakáson, sült vagy töltött almán át az almagombócokig már annyi mindent csináltunk. Le is fagyasztottuk. Be is főztünk már... De még annyi van.


Mit lehetne még készíteni, amibe sok alma kell?

Ja és kezdem már unni az édeset. Sós kaját mit lehetne almából? Mármint ami nem almasaláta vagy nem hús mellé köretecske... Hanem valami olyan recept kéne, amibe valóban sok alma kell...


Várom az ötleteket!

Köszi



2017. júl. 17. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Almalé?
2017. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Lekvár, bor, chips, szörp. Adhatsz a szomszédoknak is.
2017. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Almás-sajtos rakott csirkemell.

Nagyon finom.

2017. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes pálinkához nagyon jó. Pontosabban első lépésnek a cefrébe.
2017. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Többféle finom sajtot vágjál kockára, ugyanannyi mennyiségű, vagy ízlés szerinti almával, mehet bele sós olivabogyó is. Rendkívül finom sajtsaláta a végeredmény.

Lilahagymás almacsatni receptem is van (saját kifejlesztés ), az igazság az, hogy ez is inkább édes-pikáns és húsok, más sós ételek mellé való.

2017. júl. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátok,rokonok? Én azoknak is adnék ,igy könnyeben elfogynak,én sárgabarckal voltam most igy adtam a barátnőmnek,anyukámnak többi lekvár lesz.
2017. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kásásabb fajta más gyümölcsökkel vegyítve tejes/joghurtos turmixitalnak is nagyon finom.Fahéj, gyömbér, szerecsendió, menta amikkel még ízletesebbé lehet tenni.

Kásásra fagyasztva hűsítő sorbet szerűséget kapunk.

Érdemes kísérletezni, mart az alma nagyon jó alapanyag mással kombinálva.

2017. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tepsiben sult husok melle beledobalva a tepsibe, akar egeszben vagy felben nagyon finom. A husnak is jo izt ad meg maga az alma is nagyon finom lesz.
2017. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Készíts diós almát. Nagyon finom. 🙂 ❤
2017. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Reszeld le és tedd el télire üvegekbe.
2017. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!