Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Makos teszta, na de mennyi...

Makos teszta, na de mennyi eritrittel?

Figyelt kérdés
Kb.80g tesztaval csinalom,mennyi g makot es eritritet keverjek ossze? Ez ilyen egy adagra:) csak ugye cukorbol csinalom akkor egy kanal mak egy kanal cukor.De most eritrittel fogom,igy mennyi kell?
2017. okt. 22. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Azt hiszem eritritből kicsit több kell, mint cukorból (én ugyanannyit szoktam használni és nem lesz olyan édes, de nekem így megfelel)

Viszont pont a mákos tésztához az eritrit önmagában nekünk nem annyira jött be, mert az nehezebben oldódik fel és eléggé "csikorgós", ropogós maradt..

Ezért kis mézzel szoktuk "feljavítani".. Így persze már nem olyan egészséges..

2017. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes kávédarálón ledarálni az eritritet is.
2017. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2es, hogy neked mennyi eszed van :D Kössz a tippet :D

1es

2017. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én eritritem egészen aprószemű, nekem megfelel. A xilitet viszont daráljuk.


Az eritrit a legtöbbünknek kicsit kevésbé édes, mint a répacukor. De van, akinek többszöröse kell, mint cukorból, mert máshogyan érzi. Próbáld ki, első körben tegyél bele kicsit többet, mint cukrot s ha kevés, még szórsz rá.

2017. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!