Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítenétek el ezt a...

Hogyan készítenétek el ezt a mandula-pisztácia tortát?

Figyelt kérdés
Párom kedvenc ízei a pisztácia-mandula-fehércsoki. Arra gondoltam, hogy sütnék egy mandulás piskótát aprított pisztáciával. Vettem már darált mandulát és pisztáciát egyben. aztán van pisztáciás pudingom. Gondoltam felfőzném azt, olvasztanék bele fehér csokit és vajat cukorral kikeverve együtt kapnék egy krémet. Mandula aromával szeretném még színezni és ízesíteni az összetevőket, krémet és tésztát. Vélemény? Milyen arányokkal dolgozzak és van amit esetleg hagyjak ki. tegyek hozzá? Köszönöm! :)
2017. dec. 9. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En sima kakaós piskótát sütnék, az aprított pisztaciától szerintem fojtósan szaraz lesz. 3 lap kakakós piskóta. Egyik töltelékkrém a pisztáciapuding beleszórva az aprított de előtte serpenyőben kicsit megpörkölt pisztácia, vajjal kikeverve, másik töltelék vaníliapuding mandulaaromával és pirított manduladarabokkal, szinten vajjal kikeverve, az egeszet fehércsokival bevon. A kakaós piskóta ellensúlyozza a fehércsoki túlédességét. A mandulaaromával vigyázz, nagyon intenzív, amúgy is szerintem ütős( majdhogynem túl sok) a mandula és a pisztácia együtt, nade ha ez a kedcence, nincs mese:)))) sok sikert:)
2017. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Semmikeppen nem rontanek elel egy tobb lapos tortat vajas vagy pudingos kremmel. Inkabb mascarponeval keszitsd szerintem.
2017. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, valóban sok az ízkavalkád, de imádja a geil dolgokat! A csokis piskóta jó ötlet, köszi!
2017. dec. 9. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:


Sima piskóta, mascarpones, enyhén citromos krémmel, pisztáciával és fehércsoki reszelékkel szórva

2017. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A Mandulás piskotalapok közé

Fehércsokis ganache-t (párizsi krémet) töltenék

A tetejét pisztáciával megszórnám.


Semmiképpen sem tennénk pudingos vajkrémet bele.

2017. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!