Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell megsütni a csirkecom...

.,,.,,.,, kérdése:

Hogy kell megsütni a csirkecombot?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy hány fokon,alsó felső, alsó vagy felsőre állítsam be, meg hogy milyen fűszert használjak és hogy mennyit.

#sütés #Csirkecom
2017. dec. 18. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Só+bors, azzal nem lehet melléfogni. :) Én még szeretem egy csipet bazsalikommal is.

A sütésben nem tudok segíteni, mert nekem nincs légkeveréses sütőm. Az én hagyományos gázsütőmben fólia alatt sütöm közepes lángon egy óráig, de előtte serpenyőben megpirítom a külsejét, hogy ropogós legyen a bőre.

2017. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour ***** válasza:
100%

190°C-on alsó-felsőn, 40-45 perc letakarás nélkül, de legyen rajta zsiradék, és tegyél alá 2-3 evőkanál vizet. Az utolsó 10-15 percben érdemes rákapcsolni a légkeverést is, ha van. Ha nem szobahőmérsékletű a hús a sütés kezdetekor, akkor a sütési idő több lehet. Különösen akkor kell erre figyelni, ha fagyasztóból lett kivéve, mert akkor a csont mellett véres marad. Érdemes ezért a fagyasztóból előző nap kivenni.

Fűszerezéshez, ha kezdő vagy, inkább valami kész fűszerkeveréket ajánlanék, lehet kapni pl. sültcsirke-fűszersókat. Egyébként só, bors, cayenne bors, fohagymapor, esetleg gyömbér, fehérbors, szerecsendió, római kömény, fahéj, ízlés szerint.

2017. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Vágd be pár helyen a húst és úgy fűszerezd , serpenyőben is megsül sokkal alaposabban és energia takarékosabb mint a sütőtér .
2017. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mansour ***** válasza:
70%
Vagy bekened egy kis mustárral és mézzel, és akkor só, bors, fokhagyma és rozmaring a legjobb fűszerezés.
2017. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!