Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplipüré illik a pörkölthöz?

Krumplipüré illik a pörkölthöz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a konyhai művészetekben, és nem akarok hülyeséget csinálni.

2017. dec. 28. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Mindgi az illik,amit szeretsz.Én pl.imádom.:DDDDDDD
2017. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem!


A krumplipüré egy vajas-tejes étel, amit ha pörkölttel eszel elveszíti a jellegét és olyan lesz, mint az összenyomkodott paprikás krumpli.


A pörkölthöz tészta (nokedli, tarhonya, főtt tészta) esetleg rizs való, kivétel a körömpörkölt és a pacal.

Azok főtt krumplival a jók.

2017. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

2-es vagyok

Természetesen te azzal eszed, amivel szereted, ebbe senki nem szólhat bele!:)

2017. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mi tésztával szoktuk enni vagy nokedlivel, ismerősömék főtt krumplival. Ahogy írják, azzal eszed, amivel jól esik, de én nem találkoztam még ezzel a kombinációval, szerintem nem szokás krumplipürével enni a pörköltöt.
2017. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ízlés kérdése, szerintem illik. olasz/francia konyhában kifejezetten divatos pépes/puha köretet adni a szaftos ételhez, a magyarban is meg lehet tenni.

Én szeretem vele, nekem jobban ízlik mint a rizs vagy a tészta. Az egyetlen, amit még jobban szeretek egy jó kis gobapörivel pl. az a nokedli :)

2017. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Hogy mi illik, mi nem illik, nincs kőbe vésve. A szokások, hagyományok sok helyen fontos szerepet játszanak, de mindenki a saját ízlése szerint döntsön.

Ha másoknak csinálod, és neked teljesen mindegy,- a közízlés és a szokások szerint- inkább galuskát adnak a pörkölthöz, de lehet rizs, tészta, de lehet krumpli is.

A krumplipüré pörkölt mellé inkább egyéni ízlés kategória, de semmi gond nincs vele.

2017. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen
2017. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
2017. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

A pörkölthöz nekem krumpli dukál, bár inkább sütve, de én sehogyan sem szoktam krumplipürét enni (maximum pár évente fasírthoz, amihez pompásan megy). A pörkölt és a krumplipüré is inkább nedves cucc, így nekem nehezen jön össze, de ez nem kell, hogy másokat zavarjon, plusz pl. az én krumplipürém viszonylag száraz, tejet pedig sosem teszek bele (de pürésített meg minden, úgyhogy nekem krumplipüré).


Természetes, hogy az emberek zömének megvannak ama kedvelt kombói, amiktől sokan elhűlnek, de nekik ízlik. Így kerek a világ. Ha másoknak főzünk, akkor azért maradjunk a megszokottabb kombinációknál, hacsak nem ismerjük az adott emberek ízlését.

2017. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Lám -lám, itt is jártak a lepontozó jótündérek:D

Ők valószínüleg szép szálas felmosó mopot főznek a pörköltjükhöz.Kedves egészségükre, remélem jövőre is jut nekik...

2017. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!