Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű, de mutatós,...

Milyen egyszerű, de mutatós, és finom sütit ismertek, amit első látogatás alkalmára készítenék a barátom családjának?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék készíteni, ami egy délelőtt alatt elkészül, tehát nem kell már előtte nap hozzáfogni.

Állítólag mindent kedvelnek, mindenféle gyümölcsöt, pudingot, stb.

Sütéstudományom egy erős közepesnek mondható, de most ötletem sincs. Olyan kellene, amit nehezen lehet elrontani-nem akarok besülni már az elején :D

Előre is köszi


2010. jún. 5. 09:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2010. jún. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszönöm, szétnézek
2010. jún. 5. 09:15
 3/20 A kérdező kommentje:
Konkrét tippeket is várnék, ami tuti bevált, és szeretett recept :)
2010. jún. 5. 09:15
 4/20 A kérdező kommentje:

Ezt ismeri valaki?


[link]

2010. jún. 5. 09:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szeretjük ezt a süteményt, nem szárad meg, napokig ehető, bár olyan fincsi, hogy 2 nap alatt megesszük.


Reform-szelet (diós)


Hozzávalók:


5 tojás sárgája

25 dkg kristálycukor

(lehet egy picivel kevesebb is)

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag sütőpor

15 dkg darát/reszelt dió

15 dkg liszt

1 dl olaj

1 dl víz vagy tej



A tojások sárgáját kikeverem a kristálycukorral, majd folyamatosan hozzáadom a sütőport, vaníliás cukrot, olajat, tejet, lisztet, darált diót, végül a tojásfehérjék felvert habját. Zsírpapírral kibélelem az őzgerinc sütőformát, majd be a sütőbe. (Én előmelegített sütőbe tettem) kb. 15 perc után megszurkálom a tetejét, hogy a belseje is megsüljön.

A sütési ideje kb: 40 perc.

A tetejét lehet díszíteni cukormázzal, vagy csokival. (ha nincs rajta semmi, úgy is finom és mutatós).

Az adaghoz 2 db sütőforma kell!!!

(sima alumínium őzgerinc forma)


Még nem próbáltam soha, de ha nincs sütőformád, akkor tepsiben sem lehet elrontani. Még nem próbáltam, de biztosan sikerül.

2010. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi, jól hangzik. :):)

Még!!:):):)

köszi

2010. jún. 5. 09:43
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a reszelt túrós nagyon finom, és egyszerű. nem tudom ismered-e. itt egy kép róla, ha tetszik, elküldöm a mi receptünket:

[link]


meg van olyan, hogy pizzás kifli. az is egyszerű, finom.az meg kb. ilyen lesz:

[link]


enenk a receptjét is eltudom küldeni, ha szeretnéd :)

2010. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

09:50-es! A reszelt túrós érdekelne :)

Előre is köszi :D

2010. jún. 5. 09:53
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon sikeres, mi diákkenyérnek hívjuk:


7 tojás sárgáját 30 deka liszttel alaposan/legalább 30 percig/ kikeversz. Hozzákeversz 30 deka réteslisztet, majd óvatosan, hogy össze ne törjön a felvert fehérjét. Ebbe vigyázva belekeversz előzőleg lisztben megforgatott mazsolát, csoki darabokat és zselés cukorkát vagy szárított gyümölcsöt. Őzgerinc formába, amit előzőleg sütőpapírral kibéleltél,öntöd. Vigyázz, hogy ne ütögesd meg, mert a gyümölcsök az aljára süllyednek. Kb 35-40 perc alatt közepes forróságú sütőben sütöd. /Vékony tűvel megszúrva ellenőrizd, hogy át sült e?/. Vékony szeleteket vágj belőle.

2010. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

reszelt túrósos vagyok :D

hozzávalók:

40 dkg liszt

15 dkg porcukor

1 ráma

1 vaníliás cukor

fél sütőpor

3 kanál cukrozatlan kakaó

1 tojás sárjája


Krém:

3 túró ( 3 db 25 dekás)

20 dkg porcukor

1 vaníliás cukor

3 tojás sárgája

és 4 tojás felvert habja


összegyúrod a tésztáját, utána 2 részre osztod. az egyik felét vajazott, lisztezett tepsibe reszeled egyenletesen. aztán rá a krémet. a tészta másik felét ráreszeled, és be a sütőbe. látni fogod a tetején, amikor kész van.( kb.20 perc, így nem lesz száraz )

az almareszelőn kell reszelni.( nem a sajt, hanem a nagyobb )

2010. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!