Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű, de mutatós,...

Milyen egyszerű, de mutatós, és finom sütit ismertek, amit első látogatás alkalmára készítenék a barátom családjának?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék készíteni, ami egy délelőtt alatt elkészül, tehát nem kell már előtte nap hozzáfogni.

Állítólag mindent kedvelnek, mindenféle gyümölcsöt, pudingot, stb.

Sütéstudományom egy erős közepesnek mondható, de most ötletem sincs. Olyan kellene, amit nehezen lehet elrontani-nem akarok besülni már az elején :D

Előre is köszi


2010. jún. 5. 09:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Rákóczi túrós, szerintem a legfinomabb a világon, és nem nagyon bonyolult.
2010. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
diós muffin, csokis muffin vagy kókuszos keksztekercs. Mindegyik megvan 1 óra alatt és finom! :)
2010. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, baromi drágák vagytok :)


A túrós receptért örök köszönet, nagyon gondolkodom rajta :)

A Diákkenyeret ismerem :)

A Rákóczi túrósnak utánajárok :)

Muffinformám sajnos nincs, így azok kilőve, bár imádom :)


puszi

2010. jún. 5. 11:18
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ilyen alkalmakra mindig egyszerű piskóta tortát csinálok. Az neked is biztosan menne, nem lehet elrontani.

A tészta:

6 tojást külön választok a sárgáját kikeverem 20 dkg porcukorral és egy kevés citromlével a fehérjékből kemény habot verek hozzáadom a tojássárgás cuccot és még hozzáteszek 6 evőkanál lisztet és egy cs. sütőport. Alulról felfelé összeforgatom, hogy ne törjön a hab. Sütőpapírral bélelt formában megsütöm, azt nem tudom hány fokon kell én háromnegyedig szoktam tekerni a gázt és kb 20-25 perc alatt megsül, akkor jó ha a közepébe szúrsz egy villát és nem ragad. Egyenletesen kell eloszlatni a tepsiben és akkor nem lesz púpos. A tetejére lehet főzni pudingot. Én így szoktam: megfőzök egy cs. vaníliás pudingot ráteszem, szórok rá meggyet/cseresznyét/málnát/epret ami van és a tetejére még egy cs. vaníliás pudingot főzök de azt narancsos üdítővel vagy vízzel és az olyan zselé szerű lesz. Azt is ráöntöm úgy hogy a szélén le legyen folyva és egy késsel ellapogatom az oldalán. Tök jól néz ki és nagyon finom. 2 óra alatt meg vagy mindennel bele értve a mosogatást is, utána egy fél órát pihenteted és egy fél órába hűtőbe teszed. Isteni! A barátod szülei le lennének nyűgözve ha ezzel várnád őket:)

2010. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
8 tojásból is lehet csinálni, ahány tojás annyi ek. liszt. Anyukám citromlé helyett egy pici meleg vizet tesz bele (állítólag így jobban olvad a cukor, de nekem citromlével is jó szokott lenni)
2010. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ez nagyon tetszik-de tényleg nem bonyolult? Szimpi, elgondolkodtató az ölteted.

Mit jelent az, hogy alulról fölfelé forgatom össze? A hab így is úgy is összetörik, nem? Bocsi az értetlenkedésért, ilyennel még nem volt dolgom :D

És a puding tetején meg tud szilárdulni a felső réteg, amit üdítővel csinálsz?

Köszi:)

2010. jún. 5. 12:10
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
az alulról fölfelé forgatásnak annyi a lényege, hogy levegőt viszel be a hab alá, és úgy kevered el nagy mozdulatokkal mindig a habot a tésztába, és így levegős, könnyed marad, annak ellenére, hogy elkeveredik.
2010. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
oké, kezdem érteni. köszi :)
2010. jún. 5. 22:31
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia! Köszi az előttem szólónak, hogy kiegészített, tökéletesen írta :) Kedves kérdező: igen megszilárdul, és nagyon szép fényes lesz, a lényeg, hogy akkor tedd rá amikor még folyik és kend be vele az oldalát is. :) Hogy sikerült a találkozó? Mit sütöttél végleg? Ízlett a vendégeidnek?
2010. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Aranyos vagy, hogy érdeklődsz :) Köszönöm a kiegészítést, szükség van a tanácsodra, mert mindenképp el szeretném készíteni a sütit. Nem tudom, hogy milyen megfontolásból, de ilyet készítettem: [link]

Nem igazán sikerült úgy, ahogy terveztem, és sajnos tényleg nem túl szép :D Állítólag mindenkinek ízlett, bevágódtam vele, remélem :):) Csak ajánlani tudom a sütit, tényleg finom.

Legközelebb a Tiéddel próbálkozom.

Még egyszer köszi!

puszi

2010. jún. 10. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!