Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütött már valaki bundáskenyer...

Sütött már valaki bundáskenyeret sütőben?

Figyelt kérdés
Találtam egy jónak tűnő receptet amely szerint a kenyereket először kevés tejbe áztatjuk majd joghurtot felverünk tojással, ebben forgatjuk meg a kenyeret és olajozott tepsibe rakjuk. Mivel igyekszem kevés zsiradékot fogyasztani gondolkoztam rajta,hogy megcsinálom. De félek,hogy sütőben száraz lesz,mert mégiscsak az olaj az egyik lényeges pontja az eredeti receptnek. Aki próbálta már így elmondaná,hogy érdemes- e megcsinálni,nem lesz e túl száraz?
2018. márc. 6. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
De, száraz lesz.
2018. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Finom lesz, de köze nincs a bundaskenyerhez
2018. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz száraz, de ízre nem olyan, mint a zsiradékban sült bundáskenyér.

Én ezt a receptet próbáltam ki, inkább egy melegszendvicsre hasonlít.

Hozzávalók

2 szelet kenyér

1 db tojás

kevés tej

reszelt sajt


Elkészítés

A tojást felütjük és tejet öntünk egy másik edénybe. Először a tejbe mártjuk a kenyeret, utána a tojásba és a végén reszelt sajttal megszórjuk. A sütőt előmelegítjük és megsütjük a bundás kenyeret.

2018. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Első és készítettél is ilyet, vagy a hasadra ütöttél? :)

Nálunk egyáltalán nem volt száraz, bár valóban nem is olyan lett, mint a sima bundáskenyér.

Jól meg kell áztatni, a miénk közepe még majdhogynem nyers maradt, nemhogy száraz lett volna.

2018. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
#4: Nem tudom mi közöm ahhoz, hogy Ti még egy bundáskenyeret sem tudtuk úgy megsütni, hogy ne maradjon nyers...
2018. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Te meg úgy, hogy ne legyen száraz? :D Most ettől jobb lesz a napod? :D
2018. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem sütőben sütöm meg. Serpenyőben mindkét oldalát kevés vajon.. Gofri sütőben is süthetted.
2018. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy szoktam sütni a dolgokat, ha nem akarok sok zsírt enni, hogy egyszerűen kevés zsír kerül a serpenyőbe (azért nem minimális, mert az is kell az ételhez, de nem bő zsírban sütök). Teljesen jó lesz úgy is sok zsírban sütött étel, egészen más, mint sütőben, a sütősök nekem nem az igaziak.
2018. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sütöttem, de nem igazán jött be.


Nem lett rossz, de ugyanannyi erővel megsütöm normálisan és finomabb lesz. Nekem is kiszáradt kicsit.

2018. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!