Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami nem túl szokványos...

Valami nem túl szokványos étel gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami különlegesebb főttételt készíteni a 4,5 éves kislányomnak. Szinte mindig a szokásos ételeket eszi csak (bolognai, rántott hús, krumplifőzelék). Ezen szeretnék változtatni. Valami olyan étel kéne, ami nagy valószínűséggel ízlene egy kislánynak, hogy ezzel megtanítsam neki, hogy nyugodtan kóstoljon meg új ételeket is. Ha valakinek van ötlete, akkor legyen szíves leírni. Recepteket is linkelhettek, ha valami bevállt. Köszönöm a segítéget!

2018. márc. 14. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha a bolognait szereti, valószínűleg ezt is szeretni fogja:

[link]


Ez pedig egy nagy klasszikus, eddig még minden kis vendég odavolt érte (bár nem feltétlen főétel. mondjuk elég laktató.)

[link]

2018. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Hát ezek nem valami egészségesek! Főleg egy gyereknek állandóan ilyeneket adni nagyon káros! Csupa szémhidrát és zsírbomba vitaminok ásványi anyagok nélkül, tele telített zsírsavakkal és koleszterinnel. Hogy lehet egy gyereket így etetni?!


Ha az ilyesmit szereti esetleg zöldséges “lasagne” tészta lap helyett cukkinicsíkokkal! Ízben hasonló de sokkal egészségesebb!

2018. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Rántott zöldségek, rántott hal esetleg ízlenének neki. De ennyi idősen már jóval több felet kellene ennie... Azh én gyerekem szerette kicsiként is a főzelékeket, most tiniként is a kedvence a cukkini főzelék.
2018. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Különlegeset vagy változatosat szeretnél?

Főzzél mindenfélét, amit szerettek, valami biztosan fog ízleni neki is. Egyszerű ízek legyenek, ne legyen agyon fűszerezve.

Ha valami különlegességre vágysz, akkor én nemrég találtam kakaós ízű tésztát. Olyan mint a spagetti csak barna :D Azt hittem, hogy desszertet kell készíteni belőle, de a dobozán húsos receptek vannak :S

2018. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
2018. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 nyilván eszik más ételeket is, most csak írtam egy-két példát! :)

2018. márc. 14. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!