Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha otthon csinálok kenyeret...

Ha otthon csinálok kenyeret (lapos, nem kelesztett, BL55 vagy BL80-ból), és rakok bele utifűmaghéjjat (nem olyan sokat, csak egy kicsit, az jó? (Plusz rost miatt jutott eszembe az utifűmaghéj)

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó, de ahogy gondolod.
2018. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam, csak eszembe jutott. Búza, vagy árpa korpát szoktak bele rakni a tésztába (hogy jobb legyen), inkább azt kéne?
2018. máj. 1. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
van magos kenyérliszt, évek óta azt esszük. nagyon fini
2018. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rostot olcsóbban is lehet enni, szóval én nem pazarolnám rá az útifűmaghéjat, de ahogy gondolod. Bevallom, kelesztetlen kenyereket nem szoktam sütni búzalisztből, ha már glutén, használjam ki egy szép kelt tésztával, a többi esetben a gluténmentes házi lisztkeverékem is kiválóan működik. Útifűmaghéjat (olcsóbb rosttal keverve) használok néha, de a rostbevitelemben nincs szerepe, inkább állagjavító vagy kalóriacsökkentő. A rostok remekül szívják a vizet, egy vagon liszt helyett elég kevesebb rost, csak ízetlenít, szóval fontos a helyes arány, ahogy te csinálod, az OK, csak az értelme nem tudom, mekkora.
2018. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Búzakorpa, zabkorpa, teljes kiőrlésű lisztek.

Ezeknek sok a rost, én gyakran sütök fehér liszttel keverve ezekből kenyeret.

2018. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én szoktam bele tenni,fél kg liszthez kb.3 dk-ot.ha sokkal többet teszel,olyan fura állaga lesz.
2018. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fú, ez az olcsó rost olyan mint a régi mosópor...
2018. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!