Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pilóta keksz receptet tudtok...

Pilóta keksz receptet tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

A Férjemet szeretném meglepni azzal,h saját nagam készítem el egyik kedvenc nasiját, a pilóta kekszet.


Nézegettem oldalakon de nem hasonlít az eredetihez..tudtok nagyon jó és bevált receptet?

Ráadás lenne még a pilóta keksz sütipecsét!:)

Várom válaszaitokat,és előre is köszönöm!


2018. júl. 7. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez eléggé hasonló lett az eredetihez:


Pilóta keksz


hozzávalók / 6 adag

A tésztához


40 dkg liszt

15 dkg porcukor

1 csipet só

20 dkg vaj (vagy margarin)

1 ek méz

1 ek cukrozatlan kakaópor (holland )

1 db tojás


A krémhez


10 dkg vaj (vagy margarin)

1 ek cukrozatlan kakaópor (holland)

2 ek nutella


ajánlat


Kb. 55 db lesz belőle, attól függően, hogy milyen vastagra nyújtjuk, és mekkorára szaggatjuk. Másnap még finomabb, ahogy a krém és a keksz összeérik.

A lisztet keverhetjük 3/4 rész finomlisztből és 1/4 rész réteslisztből.


elkészítés


A vajat habosra keverjük a cukorral és a sóval, majd hozzáadjuk a tojást és a mézet, és még pár percig keverjük.

Ezután beledolgozzuk a lisztet, de még nem gyúrjuk össze teljesen, hanem kétfelé vesszük. Egyik feléhez hozzáadjuk a kakaót, és külön-külön meggyúrjuk a tésztát. Szükség esetén lehet még egy keveset lisztezni, de inkább tegyük hűtőbe, ha kissé puhának éreznénk.

A tésztát kinyújtjuk 3-5 mm vastagságúra, és kb. 4 cm átmérőjű kiszúróval korongokat szaggatunk. Tetejüket tetszőlegesen ki is díszíthetjük.

Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, és előmelegített sütőben megsütjük. Ne süssük túl, mert kiszárad!

A krémhez a hozzávalókat habosra keverjük, 15-30 percre hűtőbe tesszük, majd összeragasztjuk a korongokat.



sütési mód: alul-felül sütés

2018. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2018. aug. 6. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem, sikerült!
2018. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!