Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem írni pár...

Tudnátok nekem írni pár olcsó, finom, és könnyen elkészíthető sütireceptet, amibe nem kell dió, mogyoró, stb?

Figyelt kérdés
Páromnak sütnék valami finomat, de allergiás a mogyoró-és diófélékre, ezért sajnos csokis dolgokat sem ehet, mert szinte az összes csoki nyomokban tartalmazza ezeket, és azt sem eheti meg, nem akarunk még egy anafilaxiás sokkot kockáztatni, de szeretném meglepni valamivel :/ :)

#sütemény #recept #ételallergiásoknak
2018. júl. 20. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meggyes (vagy egyéb más gyümölcs) piskótaszerűség.

Nem szárad ki, minden nappal puhább.


25 dkg kristálycukor

30 dkg liszt

5 egész tojás

1 csipet só

1 sütőpor

1 dl olaj

1 dl víz

Ezt az összeset EGYSZERRE, jó alaposan kikevered az egész tojásokkal fehéredésig, vajazott, lisztezett tepsibe öntöd és dúsan megszórod tetszőleges gyümölccsel, vagy gyümölcsdarabkákkal.

Előmelegített sütőbe teszed és kb. 30 percet sütöd. Tűpróbával ellenőrzöd a közepén, hogy kész van e, nem ragad e a tészta.

A tetejét megszórhatod vaníliás, vagy fahéjas cukorral.


Ennél egyszerűbb süti nincs és hamarabb bekevered, mint ezt leírtam.

2018. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy én újabban csak 20 dkg cukorral készítem, mert nekünk 25 dkg nagyon édes volt és így is tökéletes.
2018. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, fininek hangzik :) De mit süssek egy olyan emberkének, aki még a gyümölcsöket se szereti? Ezt elfelejtettem írni, nagyon finnyás :/ Persze, azért magamnak megcsinálom :D
2018. júl. 20. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg elöször, hogy a párod mit nem szeret (mindent) meg hogy mi az, amit igen. Úgy könnyebb recepteket adni!
2018. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fahéjas muffin


240 g liszt

1 tk sütöpor

1/2 tk só

100 g cukor

fahéj izlés szerint (ne sokat)


1 tojás

80 g vaj

60 ml tej

110g tejföl

A hozzávalók két csoportját külön-külön összekeverni, muffinformába tölteni és 190 fokra melegített sütöben 20-25 perdig sütni.

Kivéve fahéjas cukorral megszórni.


Nagyon gyorsan megvan, amíg a süt belemegszik, az alatt össze lehet keverni.

2018. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5-ös, köszi :)

#4-es, hát, sokszor én sem tudom, mert olyan, mint egy nagy gyerek :D Egyszer ízlik neki valami, utána meg rá se néz -.- :D De az tuti, hogy semmi mogyoró-dió-mandula, gyümölcsből inkább a szilva az, ami nem, és talán a mazsola se

2018. júl. 20. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös vagyok: megéri dupla adagot csinálni, mert amilyen egyszerü, olyan finom...
2018. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

1-e vagyok

Akkor ne tegyél bele gyümölcsöt, hanem csak a tésztát süsd meg, vágd derékban ketté és töltsd meg valamilyen pudinggal, vagy pudingos vajkrémmel!

2018. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!