Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácshoz melyik kiszúró...

Mézeskalácshoz melyik kiszúró jobb? A hagyományos fém/műanyag vagy a rugós jobb?

Figyelt kérdés

Még sosem készítettem és a kiszúró vásárlása előtt állok. Rugósnál ilyenre gondolok: [link]

Köszönöm a segítséget!


2018. szept. 21. 02:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban fém! A műanyag kiszuroim nem vagnak olyan jól. A rugosat nem probaltam, de nalam tuti szétesne, plussz szerintem nehezebb lehet takarítani.
2018. szept. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
A mézeskalács tészta kemény, azt a rugossal nem fogod tudni kivágni. Max nyomdakent használható, bár mivel a tészta meg fog kelni a minta elmosódik. Fém a legjobb erre a célra
2018. szept. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!
2018. szept. 21. 07:53
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem kizárólag csak a fém jó erre a célra. Nekem elég sok kiszúróm van, a többségük fém, de van egy műanyag kocka, aminek 5 oldalán különböző formák vannak. Innen a lila: [link] Az utóbbi két évben csak azt használtam, ezzel a recepttel ( [link] ) , mert ez nem deformálódik el, és finom.

Itt egy kép az enyémről: [link]


Egyébként itt sok féle kiszúró van, ha rendelni akarsz, biztos találsz megfelelőt: [link]

2018. szept. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Minden mézeskalács eldeformálódik, mivel szódabikarbóna van benne. A tiéd is, nézd meg jobban. A rúgós kiszűrő lényege az lenne, hogy a minta, amit magára a kivágott -formára nyom, látható legyen. Ez egyedul sütőpor/szodabikarbona/tojás nélküli tésztán lehetséges

2018. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
# 5 Igazán köszönöm, hogy lehúztad a válaszomat, de én nem javasoltam a rugóst!! Azt írtam, hogy a műanyag is megfelelő lehet.
2018. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!