Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Romantikus vacsora ötletek?

Romantikus vacsora ötletek?

Figyelt kérdés

szeretnék barátomnak fini vacsorát csinálni valami egyszerüt ami nem sült csirke. salátának fetasajtos-tonhal salátát gondoltam. desszertnek meg krémest vagy gesztenyepürét.

viszont a kolis konyhafelszerelés nem a legjobb.tudtok ötleteket adni ?


2018. okt. 1. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Tonhalas-fetás sali jól hangzik.

Amennyiben van sütő, akkor kacsasült. De ha nincs, akkor kacsamell szeleteket kicsit megsütöd, csinalsz hozzá egy gyümölcs martást. Vagy lekvarból vagy mirit gyümiből. Hozzá olyan köret, amit te szerettek. De en az ilyesmit kruplival ennem.

De lehet egy halsteak is.

Desszertnek én szoktam olyat, hogy vmi főzött krémbe, angolkrém, sodó meg ilyesmik belekeverek mascarponet. Egy tálba aljaba babapiskótát rakok, arra runot vagy vmi hasoblót öntök, majd egy kis krémet, majd gyümölcs, újra krém a tetejére egy kis reszelt csoki.

2018. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) nagyon jó ötletet adtál :)
2018. okt. 1. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben elvinném vacsizni, vagy max. bor, sajttál.

Nem kell egy nőnek FŐZNIE a pasijára, ahogyan egy pasi is elvisz valahová, ha meg akar lepni.

2018. okt. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én szeretnék főzni mert az személyesebb, mint étterembe menni :)
2018. okt. 2. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

A tonhalas saláta után


Rakott csirkemell


Ezt előre előkészítheted, és csak sütni kell.


Hozzávalók:


4 szelet csirkemell filé

2 paprika

8 szelet bacon

4 szelet sonka

2 szál újhagyma

20 dkg reszelt sajt

2 evőkanál mustár

1 piros kaliforniai paprika

1 sárga kaliforniai paprika

őrölt fehér bors

szárnyas fűszerkeverék

étolaj

4 dl tejföl


Elkészítése:


A paprikákat és az újhagymát szeletekre vágjuk.


A csirkemellet szétnyitjuk, kiklopfoljuk, majd szárnyas fűszerkeverékkel, sóval és fehér borssal megszórjuk. A hússzeleteket kiolajozott tepsibe rakjuk és megkenjük mustárral.


Az csirkemellekre teszünk bacont, paprika, valamint újhagyma szeleteket. Betakarjuk 1-1 szelet sonkával, megkenjük tejföllel és a végén megszórjuk reszelt sajttal.


Az egészet előmelegített sütőben szép pirosra sütjük kb 35-40 perc alatt.


Zöldséges rizst készítettem mellé.


Desszertnek


Mousse au chocolat pohárkrém


Ez a könnyű finomság akkor az igazi, ha legalább egy nappal hamarabb készül, és csak a díszítés készül a tálalás előtt.


Hozzávalók


3 és fél evőkanál narancslé


13 dkg étcsokoládé


3 db tojás


2 és fél evőkanál kakaó


1 evőkanál Cointreau likőr / esetleg Tripli sec/


1 dl habtejszín


½ csomag habfixáló


másfél evőkanál porcukor


5 dkg vaj


Tálaláshoz:


1 db narancs


½ dl habtejszín


Elkészítés:


1. A csokoládét összetördelem, és a vajjal meg a narancslével gőzfürdőben felolvasztom, simára keverem. Utána a kakaót is beledolgozom, majd a gőzről levéve a narancslikőrrel meg a 3 tojássárgával simára keverem.


2. A tejszínt a habfixálóval habbá verem, és hűtőszekrénybe teszem.


3. A három tojásfehérjét is habbá verem, a cukrot beleszórom, és addig verem, amíg fényes, sűrű nem lett.


4. A csokoládés krémet evőkanállal, nehogy összetörjön, a tojáshabba keverem, majd a tejszínhabot is beleforgatom.

Legalább egy-két órára, de még jobb, ha egy éjszakára beteszem a hűtőbe.

(Frissen élvezhetetlen, idő kell hozzá, hogy a tojáshab összeroskadjon, és sűrű krémmé váljon.) Narancsszeletekkel és tejszínhabbal díszítve tálalom.

Ezt a krémet pohárkrémként is kínálhatjuk, de csokis piskóta tetejére is tehetjük.

2018. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. okt. 2. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Rántotta Éva kosztümben.
2018. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!