Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen étel jó egy romantikus,...

Milyen étel jó egy romantikus, gyertyafényes vacsorának? (lent)

Figyelt kérdés

A páromnak akarok főzni valami finom vacsorát.

Valami húsos és tejszínes kajára gondoltam.


Milyen finom kaját ajánlotok?? Írjátok le a receptet is! Kösziim


(lány/ 17)



2015. ápr. 9. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen húsból szeretnéd, mennyire vagy gyakorlott a konyhában ?

Szívből ajánlanám a bakonyi gombás sertés szeletet, természetesen galuskával.Ha érdekel megírom, hogyan készítem .

2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az átlagos kajákat pl milánói stb felejtsd el, ezeket mi nem ilyen alkalmakra szeretjük. Hús legyen azt azért illik. Ha nem nagy a tudomány, akkor rántott husi valami exkluzívabb körettel vagy tejszínes pulyka ragu rizzsel meg valami zöldséggel desszert meg legyen egy átlagos palacsinta és utána egy bő órával egy jó sex. :D
2015. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ne legyen benne csirke és gomba.
2015. ápr. 9. 13:27
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
padlizsános-húsos lasagna, mellé egy kis vörösbor
2015. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
megkérdezhetem miért is lettem lepontozva?
2015. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, sajnos mindannyian ki vagyunk téve mások pillanatnyi hangulatának, ízlésének, hogy éppen milyen

értékelést adjanak. a baj az, hogy sokakból szinte sugárzik a negatív töltet, és csak úgy "jókedvükben" lepontoznak akárkit, akármit is írt.

Nekem tetszik az ajánlatod, aminek most nyomatékot is adok egy zölddel :)

2015. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre megpróbálok írni egy tejszínes ragu receptet, akkor a gomba elvetve :)

Vegyél fél kiló sertéskarajt, vagy sovány combot.Először vágd szeletekre, majd csíkokra.ha szretitek vágj csíkokra egy kevés sovány füstölt szalonnát is, nagyon jó ízt ad a ragunak. egy közepes (kb 10 dekás ) hagymát vágj finomra.

egy serpenyőben kezdd el kiolvasztani a szalonnát, tegyél még hozzá egy kevés zsiradékot, és egy kicsit pirítsd meg.

tedd rá a hagymát és finoman sózd meg.ha már halványsárga, akkor egy kicsi vízzel fedő alatt főzd krémesre.Ott állj mellette és figyeld.

da már dem darabos a hagyma, akkor tedd rá a húscsíkokat és alaposan keverd át, addig míg ki nem fehéredik teljesen. fedd le, és várd meg míg a saját levét kiadja. ha ezt már elfőtte, akkor kell mindig kevés vízzel pótolni, de csak annyival, hogy a húsokat éppencsak ellepje.

fedő alatt főzd teljesen puhára. közben egy kis borssal is megszórhatod.

ha teljesen puha , zsírjára sütöd és leszórod egy jó főzőkanálnyi liszttel, amit elkeversz rajta. rögtön önts rá egy kis hidegvizet, hogy a liszt szószosan vonja körül a húst.

Eztán önts rá egy 2 decis főző vagy habtejszínt, és főzd össze egy kicsit.

ha szeretitek a pikáns ízt, egy kis kis mustárt is elkeverhetsz benne.

A tárkony is nagyon jó ízt ad a ragunak.

Én e mellé is finomnak találom a nokedlit, de sokkal egyszerűbb, ha egy zöldséges rizst készítesz. lehet kukoricás, mexikói mixes, vagy ami tetszik.

Italban biztosan ismered a kedvesed ízlését, aszerint válassz valami finom bort.

Desszertként egy pudingos gyümölcsös pohárkrémet adnék, vagy olvasztott csoki mártott epret.

A romantikus hangulatot neked kell megteremteni, ami biztos nem lesz nehéz :)

2015. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, köszönöm :-) én ezt az ételt pont egy ilyen randira készítettem el, és hatalmas sikere volt, annyira hogy azóta legalább havonta el kell készítenem.
2015. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
:) Ez is bizonyítja, hogy egy finom vacsora a kapcsolatot is erősíti.Az első randitól az aranylakodalomig :D
2015. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Szia. Ha valamit biztos nem csinalnek romantikus vacsorara az a serteshus es a nokedli. Annyira nem illik ossze az alkalommal, hogy mar ciki. De ez az en velemenyem persze.

Nekem a steak jutott eszembe elsonek, a parom kedvenc etele ez, bar teny, ehhez kell nemi rutin.

A masik otletem sved husgolyok, egy fanyarabb gyumolcsmartassal, vadrizzsel esetleg egy tejszines krumplipurevel (attol nagyon ,, selymes " lesz az allaga, ha habverovel kevered hozza!). Ez nem ordongosseg, raadasul nagyon finom es picit kulonlegesebb izvilag.

Desszertnek tiramisu, csokiszufle, Gundel palacsinta kozul valasztanek.

2015. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!