Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajttorta krémsajt nélkül...

Sajttorta krémsajt nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Falun élek, de nagyon szeretnem kiprobalni a héten a sajttortát. Mascarponet kaptam,de minde receptben eddig amit láttam, ott a krémsajt.

Ti hogy keszitetek el?

Hallottam, h a philadelfiai (tuti rosszul írtam, bocsi) a legjobb sajt bele.. de sehol sem találtam a városban sem..

2 hetente jarunk be a varosba, addig nem varok ha nem muszaj.

Esetleg ha csak mascarponet hasznalok?


2018. okt. 9. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A Mascarpone az krémsajt.
2018. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem lesz jó mascarponeval. A sajttorta a natúr krémsajt savasságától lesz olyan finom. Abban sem vagyok biztos, hogy a mascarpone vissza tud e szilárdulni sütés után.
2018. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A mascarpone és a Philadelphia is krémsajt. És ökölszabályként az a mondás, hogy a sütés nélküli sajttortákhoz a mascarpone a jobb, a sütéssel készülőkhöz pedig a philadelphia, de mindkettővel lehet mindkét fajtát, szóval bármilyen recepted is van a mascarpone tökéletes hozzá.
2018. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Natur krémsajt kb.mindenhol kapható, nem fontos hogy Philadelphia legyen, bármilyen jó. Én is falun élek, és ha valami olyasmit szeretnék, ami éppen nincs a boltban, két nap alatt meghozzák, csak kérni kell.

Ezt a cikket azért linkeken, hogy lásd ezek közül bármelyik jó.

[link]

Ha mégsem kapnál, itt egy recept, így otthon is elkészítheted.

[link]

2018. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: természetesen mascarpone krémsajttal is remek sajttortád lesz.
2018. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajttorta mascarponeból


1 bögre = 2,5 dl


A házi sajttorta hozzávalói


A tésztához


másfél bögre kekszmorzsa (lehetőleg Graham lisztes kekszből)

1/3 bögre olvasztott vaj

5 evőkanál cukor


A sajttöltelékhez


25 dkg mascarpone

másfél bögre cukor

4 tojás különválasztva

1 ek. citromlé

1 tk. vaníliaaroma


Így készül a legfinomabb házi sajttorta:


A sütőt melegítsd elő 170 fokra. A tésztához a hozzávalókat alaposan keverd össze, majd simítsd kb. 20-22 cm átmérőjű sütőtálba.

Tedd a sütőbe 10 percre.

A sajttorta töltelékéhez a mascarponét a cukorral, a tojássárgákkal, a citromlével és a vaníliaaromával robotgép segítségével keverd krémesre. A tojásfehérjékből keményre vert habot – lehetőleg lyukas fakanállal – adagonként keverd a sajtkrémhez. Az elkészült tölteléket öntsd a tortára, majd told az edényt a sütőbe 35 percre. A sütési idő lejártát követően kapcsold ki a sütőt, de a sajttortát még hagyd bent egy órát. Fontos, hogy addig ne nyisd ki a sütő ajtaját.


Amikor lehűlt, a sajttortát tedd hűtőszekrénybe, majd hidegen szeleteld.

Legjobb, ha már a fogyasztás előtti napon elkészíted.

2018. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő krémsajt. Én édes süteményekbe mascarponét használok. Sós rágcsákba pedig Philadelphiát.

Én így tapasztaltam ki, nekem ez vált be.

2018. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom h krémsajt a mascarpone is, de ír pluszban másik tipusu krémsajtot is
2018. okt. 9. 19:12
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a tippeket.

Itt is meghozzák 2-4 nap alatt, ami kell, de nekem ma kellett elkeszitenem, mivel holnapra kell a torta.

Elfelejtettem írni, hogy sütés nélkúlihez kell. De azóta megnéztem egy csomó videót és receptet, sutessel keszulhoz javasoljak a kremsajtot + mascarpone krémsajtot is.

Sutes nelkulihez jo siman a mascarpone is.

Remelem finom lesz, mar a hutoben all!:)

Fehércsokisan készítettem el.

2018. okt. 9. 19:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Jónak tunik a kremsajt recept, de pici baba mellett orultem h meglett ez is. Azert lementettem!:) koszi
2018. okt. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!