Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kisgyermekek által szeretett...

A kisgyermekek által szeretett sajtos (vagy sajtos tejfolos? ) tészta hogy keszul pontosan?

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 19:16
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
100%
Tészta+sajt+tejföl+egy kis szalonna, mi így készítjük, imádja a fiam (5). De a bolognait és a milánóit is, sokszor repetázik belőle. Amúgy apja fia, pont úgy szereti a zöldborsó főzeléket és a tökfőzeléket, mint én :)
2018. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Valami ilyesmin gondolkoztam en is, hogy vaj meg besamel, amitol olyan martas szeruseg vonná be a tésztát es arra a sok reszelt sajt. Ezek szerint ez amerikai változat. Azert kiserletezek 1-2 variacioval, amiket irtatok. :-)
2018. okt. 15. 21:03
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mac&cheese-t, azaz sajtos makarónit imádják. Neten sok recept can hozzá.
2018. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne bonyolíts túl.. Én felnőttként is jobban szeretem az egyszerű sajt+ tészta kombinációját ( tejfölt nem eszem meg) mint a carbonarat.. A besamelt egyenesen utálom. Puritánnak tűnik... De ha egyszer finom :) a gyerek amúgy is szeretik az ilyeneket.. Pl. Kakaós tészta.. Az is fura :)


Ha extrázni támad kedvem sajtszósszal csinálom. Kis tej felmelegítve bele egy tömlős sajt pl Sissy ami folyékonyabb, egy jó nagy adag reszeltsajtot beleolvasztok ( ha a gyerek bírja pici bors, ha a sajt nem elég sós az is megy bele.) ezt rakom a tésztára + reszeltsajtot a tetejére :)

2018. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
16%
#17, azért megnézném a helyedben a Scoville definícióját, ha szerinted a cukor és a kapszaicin közt nincs összefüggés
2018. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, más hogyan csinálja, nekem a sima tojásmentes kifőtt tészta egy csomó általam finomnak tartott sajttal a tetején különleges gasztroélmény :D Na ja, több év gluténmentesség és még több év szénhidrátszegény életmód után nekem ez nem hétköznapi étel, de régen is nagy tésztás voltam és a sajt is remek dolog. Tejfölös tészta, tojásos tészta, sajtos tészta, mind csodás. A cottage cheese inkább a túrós-tejfölös tésztához hasonlót ad, nem a rendes sajtosat, de az is jó.


Nem tudok róla, hogy lenne trükkje a sajtos tésztának, de nyilván vannak családi variációk. A többek által említett vaj tuti feldobja, ha elég finom a vaj, hatalmas különbség van a vajak, ahogy a sajtok között is. Félkemény zsíros sajt kell a sajtos tésztához, ha engem kérdezel, emmentáli, masdaamer, gouda, ezekkel szimpatizálok, a trappistát gyerekkoromban etette velem anyám és akkor se szerettem az akkori sima kisbolti rossz minőséget, 30 évig nem tudtam ránézni a trappistára, most már meg tudnám enni, de a párom megvétózza, hogy olyat vegyünk közös célokra, s nekem is vannak kedvencebbek. De sokan szeretik a trappistát is, stílusban az is rendes sajtos tészta.

Tésztában nekem a spagetti és a makaróni az, ami szóba jöhet, de ez egyéni, nem tudom, a gyerekeket érdekli-e. Biztos vannak kedvenceik nekik is.

2018. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%

25!


A vilagon senki definicioja meg velemenye nem erdekel. finom igy. Edes ES csipos egysyerre. menj mshohva kotozkodni

2018. okt. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia.. Nálunk is a úgynevezett amerikai sajtos tésztát eszik meg a gyerekek. Próbáltam azt a tejfölös egyszerű sajtos tésztát én is de nem ették meg. Én ezt a receptet használom. [link] Ha cheddar sajtot vásárolsz akkor arra figyelj ,hogy minőségi legyen pl : [link] [link]

sajt/csomagolt-sajtok/kemeny-sajt/mclelland-seriously-mild-voros-cheddar-kemeny-zsiros-Tapasztalaból írom ezek jól olvadnak és kellően tartalmaznak zsírt. Lehet már daraboltat kapni különbőző cheddar névvel ellátva de azok a sajtok csak színezék anyagban látszolag erősebben sárgág de nem elégzsírosak . Ezek a sajtok sütésnél sem müködnek jól. Nem lesznek elég nyúlosak és a színűk is elmegy.

2018. okt. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
37%

16

A mac and cheese NEM sajttal összekevert tészta szárazra sütve, ezt azért nem írhatja le valaki komolyan ...


Bechamel-es cheddarssz van rajta ...



Kérdező, nem tudok segíteni, ilyen ételt soha nem adtam a gyerekeimnek, amit kérdezel.

2018. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Én már lassan 20 vagyok és megis pont valamelyik nap gondoltam, hogy megennék egy jó kis sajtos-tejfölös tésztát.

Én nagyom szeretem :D

2018. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!