Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit csinálnátok 500g...

Ti mit csinálnátok 500g fagyasztott, vegyes tenger gyümölcséből?

Figyelt kérdés
Ezt szeretném elkészíteni holnap ebédre, de nem igazán vagyok egy nagy konyhatündér. Nem is tudom, hogy pontosan mi van benne, tintahal és garnéla biztosan, talán más is. Arra gondoltam, hogy egyszerűen megsütöm serpenyőben vajon, de nem tudom, hogy milyen fűszereket lenne érdemes használni és miből mennyit. Esetleg valami más ötlet? Nagyobb boltba nem tudok menni hozzá vásárolni, szóval olyan ötlet kellene, amihez megtalálok mindent egy átlagos falusi kisboltban.
2018. okt. 29. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Bele dobsz egy jó kanál vajat a serpenyőbe, rá 3 szép gerezd apróra vágott fokhagymát, 1 kis chili parikát apróra vágva. 1-2 perc pirítás után ráteszed tenger gyümölcseit, sózod, borsozod. lejjebb veszed a lángot és fedő alatt 10p alatt párolod. Újra nagyobb lángra teszed, nyakon öntöd 1 dl száraz fehérborral és pár percig forralod. A végén 1 marék apróra vágott petrezselyemmel megszórod.

Tésztát főzöl mellé és ha több szafttal szeeted a kagylót, akkor a tészta sós főző vizéből pár kanállal mersz a kagylóra párolás közben.

2018. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amivel tuti nem tudod elrontani:

Olvaszd ki és tedd egy szűrő edénybe kicsepegni, mert rengeteg vizet kiereszt a mirelit tenger gyümölcse sütés közben.

Serpenyőben olvassz fel vajat, ha már felolvadt a vaj akkor apróra vágott fokhagymát piríts bele, és apríts bele petrezselymet ha van, de lehet szárított is, vagy fagyasztott. A tengergyümit csak néhány percig kell forgatni magas lángon, különben gumi lesz. Én csak utólag szoktam sózni tálalásnál. Rizsre vagy tésztára teszem feltétnek.

Másik verzió, hogy a kiolvadt tenger gyümölcseit olíva olajban bepácolod, amibe teszek fokhagymát, őrölt rozmaringot, kevés borsot, citrom levét és hagyod benne állni egy órát. Ez olajostul mehet a felforrósított serpenyőbe. Lehetőleg vas serpenyőt használj, ami a grillezéshez való. Ha ez nincs, jó a VOK is.

2018. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Készítsd el, ahogy leírták és tedd a már megsütött, natúr pizzára!
2018. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rizottót vagy palellát készítenék.
2018. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!