Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan találjátok ki, hogy...

Ti hogyan találjátok ki, hogy mit főzzetek nap, mint nap. Nálatok is van ilyen -egyik vega, másik nem- probléma?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok.Szeretek főzni,sütni...meg hát elfogyasztani is :D a Férjecském is szereti :) Egyedül azzal van nagy gondom,hogy egyszerűen nem tudok mit kitalálni.Csak két személyre szoktam főzni,de ezt is megnehezíti,hogy én nem eszek húst,pedig tudom,hogy egészségtelen hosszútávon a vegetáriánus életmód és múltkor is "megerőszakoltam magam",hogy egyek egy kis csirkét de annyira nem esik jól szétrágni és lenyelni,nem akarom erőltetni:( Viszont a Férjem eszik húst(csirkét és sertéshúst, a halra allergiás) Neki szoktam is húst sütni,főzni.Tegnap például tejszínes-sajtos csirkemellet csináltam Neki meg főztem egy kis paprikás krumplit magamnak,múlthéten volt brassói(akkor én nem ettem),aztán rántott cs.mell hasábbal kaszinótojással(magamnak karfiol volt hús helyett),utána pizzát sütöttem,aztán carbonara volt meg reszelt túrós süti De ez nem megy így mindig hogy két felé főzzek,és akkor van hogy nem eszek egész nap csak 1-2 szelet kenyeret.Próbálom úgy kitalálni,hogy változatos legyen,jól lehessen vele lakni és relatív olcsó legyen,rengeteg elmegy kajára és mégsem eszek sokszor.Leveseket nem nagyon esszük,a babot,lencsét egyikőnknek sem bírja a gyomra :/ Már olyan szívesen ennék rakott kelt (csak azt hús helyett úgy szoktam,hogy kicsire vágott répát pirítok meg hagymán,fűszerekkel és azt keverem el a rizzsel aztán káposzta,tejföl és így tovább.Lehet hogy sazrul hangzik de nagyon finom :D úgy ennék azt de olyan drága most a kelkáposzta mindenhol,nem tudok most venni :( Ha esetleg van ötletetek vagy tanácsotok,hogy miket és hogyan főzzek,szívesen meghallgatnám :)

Köszönöm!



2018. dec. 12. 07:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Menü tervet írok minimum egy hétre, de van hoyg egy hónapra. Van egy csomó szakácskönyvem, újságom, nézek receptéket online is
2018. dec. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerencsére nincsenek vegák a családban. Ha lenne, nos, eszi nem eszi nincs más :)) amíg én főzök...
2018. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Elég sok gond van a fejedben.


Elöször is az, hogy csak két emberre fözöl, nem kellene, hogy gond legyen, fözöl egyszerre többet és adagoknékt lefagyasztod. Akkor nem probléma a kis mennyiség elkészítése, és sokkal változatosabban tudtok étkezni, mert a fagyasztóban van böven választék.

Másodszor az teljesen hülyeség, hoyg a vegetáriánus étrend nem egészséges, és kell húst is enni. Föleg, ha tejterméket-tojást eszel, akkor semmi szükséged arra, ogy eröltesd a húsevést, sokkal elöbb betegszel meg a leeröltetéstöl.

Harmadszor az étrendeteket rosszul állítod össze, nem kell teljesen kétfélét fözni, hanem úgy, hogy csak keveset kelljen módosítani ahhoz, hogy mindenkinek megfeleljen.


PL a paprikás krumpli tökéletes mindkettötöknek, ha a férjednek külön megsütsz/fözöl kolbászt, virslit vagy amit szeret, és a tányérban teszed az ö adagjába.

A brassóit is lehet úgy készíteni, hogy magadnak a hús helyett gombát sütsz meg, így ugyanazt esziktek, csak kicsit másként.

Egyébként a férjednek sem kell minden nap húst enni, mert ez tényleg nagyon egészségtelen, neki is lehetnek húsmentes napok.

A helyedben összeállítanék egy vagy két hetes menütervet elöre, és ennek alapján föznék.

A legokosabb, ha elöször összeírsz minden olyan ételt, amit te vagy a férjed szerettek, válogatás nélkül. Utána ezekböl tudsz válogatni, illetve a neten rengeteg ételnek megvan a húsmentes variációja is.


IGazán nem tudom elképzelni, hogy a szezonzöldségek drágák lennének, ha nektek igen, akkor ott nem az étrenddel, hanem a jövedelmetekkel vagy a (fölösleges) kiadásaitokkal van baj.

A zöldségek jóval olcsóbbak, mint a húsfélék, szóval az sem indok.


A te vegetáriánusságoddal az a fö baj, hogy fogalmad sincs, mire van szükséged makrók terén, és azért leszel idövel beteg, mert nem figyelsz oda. Az egész nap egy-két szelet kenyér igencsak hülye ötlet.


Én sok éve vegán vagyok, a férjem mindenevö, és gyakorilalag nem volt ilyen gondom soha, hogy midnig külön kell fözni, illetve hogy túl drága az én kajám.

Ugyanis sok éve írom azt is, hohy mire mennyit költünk havonta (a blokkot egy excelbe beírom részletesen), ennek alapján a havi zöldségfogyasztás kb 60%-a csak a húsfogyasztásnak árban, és ebben az is benne van, hogy a férjem is eszik a zöldségekböl, tehát ez a 6ß% sem csak az én fogyasztásom.


A neten keress vegetáriánus recepteket (rengeteg van), olyanokat is, amik a hagyományos ételek módosításai és ezek alapján állítsd össze az étrendeteket.

2018. dec. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ma 07:42-es: a te logikád szerint a kérdezö férje lenne az, aki "az eszi, ami van" sorsra jutna, mert a kérdezö az, aki föz!
2018. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden ételre van alternatíva hús helyett. Nem totál két különböző ételt kellene főznöd. Fentebb már leírták, de adhatok még ötleteket: Tészták, rizottók húsos és vega feltéttel. Főzelékek amihez a férjednek főzhetsz pörköltet rá, te meg eszed natúrban. Nem tudom hogy lenne most a kelkáposzta drága, ezt légből kaptad? A kelbimbónak is most van szezonja, abból is lehet rakottat csinálni. Vega akarsz lenni, de zöldségre nem telik, ezt nem értem. A hús drágább, arra telik?
2018. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Javaslom, nézz utána ténylegesena zöldségáraknak:

[link]


Ebböl is láthatod, hogy éppen ezekkel lehet igen olcsón étkezni!

2018. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Rántott zöldségek, rakott zöldségek, főzelékek, gombapörkölt, vega pizza, tészta, stb. Azért lehet találni. És ezekből kb mindet meg lehet csinálni úgy, hogy egyik fele vega másik nem. Amúgy nem egészségtelen hosszú távon a vegetáriánus étrend, ezt nem tudom miből gondolod (mondom úgy, hogy én eszem húst). Másrészt néha a férjed is igazán összeüthet valamit.
2018. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy hogyan főzz.

Mai fiatal létedre szükséged van rá. A férjeddel.


Egyetlen kivétel, ha te háztartásbeli vagy és ő végzi a pénzkereső munkát.


Minden egyéb esetben ketten kell kitalálni, megvásárolni, előállítani és megenni, majd elmosogatni is.

2018. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nálunk a férjem vegetáriánus, én eszem húst. De azért a te módszerednél jóval könnyebben is lehet kétfélét főzni! Egy csomó ételnél elég csak egy kicsit variálni. Néhány példa, hogy ötleteket adjak:


túrós tészta - külön készítek hozzá sült szalonnakockákat, abból a férjem nem tesz. Úgy is szoktam, hogy a férjem mákos/diós/sajtos tésztát eszik, magamnak meg kiolvasztok egy adag darált húsos szószt, ezeket bögrényi adagokban fagyasztottam le, épp elég egy főre.

pizza - kettéosztom a tésztát, az egyikre teszek húst, a másik vega.

rántott ételek: nem bonyolultabb rántott karfiolt és rántott húst vegyesen sütni, mint csupa egyfélét. Ha boltit veszel, amit sütőben is meg lehet sütni, úgy meg még egyszerűbb, de persze nem olcsó. Ugyanígy lehet natúr szeletet és grillezett sajtot készíteni, persze eggyel több serpenyőt kell elmosogatni a végén. A köret mindig közös.

rakott krumpli: két edényben, magamnak teszek kolbászt, a férjemnek zöldségeket rakok közé, de a krumplit meg a tojást nem kell külön főzni

A leves lenne macerás csak, de írtad, hogy azt úgyse esztek.


Szerintem nem igaz, hogy a vegetáriánus étkezés egészségtelen lenne hosszú távon - ha odafigyelsz, mit eszel. Az egy-két szelet kenyér egész nap, na, az már egészségtelen.

2018. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Először írjátok le a pároddal, külön-külön, hogy milyen ételeket szerettek. Jelöljétek be a listán melyik ételek azok amit mindketten szívesen fogyasztotok.

Így már lenne a kezedben egy étel választék, ami kedvedre variálható, szükség esetén előkapod ötletet meríteni.

Hétvégén mi mindig sokmindent főzünk és előkészítünk, együtt a férjemmel, (akinek mellesleg mindig szuper ötletei vannak)

Hétfő a hétvégi maradék napja

Kedd-szerda valamilyen rakott étel, aminek a hozzávalóit vasárnap előkészítettük, egy fedeles tűzálló tálba tesszük és a hűtő leghidegebb részében tárolok felhasználásig. Hideg sütőben kezdem sütni. Ezen a héten ez a csőben sült volt

[link]

Annyi változással hogy csak a felébe kevertem bele a csirkét.

Csütörtök nálunk a főzelék nap, most Kelkáposzta főzelék fog készülni fasírttal. Csak fél fej kelkáposzta kell hozzá, mert nagyon nagy, de a külső nagyobb leveleket leszedem és hétvégén töltött káposzta lesz belőle. A hűtő zöldséges rekeszében becsomagolva vidáman el lesz szombatig, de ha van időm elkészítem és szombaton nyugodtan vásárolhatok, mert az ebéd már készen van. Töltött káposztára még egy ötlet, a húsmentes töltelék pirított gombával készül.

Péntek valamilyen krumplis étel

Szombaton töltött káposzta

Itt a gyakorin is jó ötleteket találhatsz

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

Nekem ritka egy válogatós családom van, alig van olyan étel amit mindenki megeszik, de azért megoldom, hogy valami mindenkinek jusson.

Mi nagyon szeretjük a rakott krumplit. A tepsi egyik felében kolbász a másikban sajt van. Én a húsos felének a tetejére teszek egy karika kolbászt, hogy ne keverjük össze tálaláskor.

Csőben sült zöldségek, vagy tészták, egyszerűen elkészíthetőek,csak a férjednek készítsd karikára vágott virslivel, vagy kockára vágott pirított csirkemellet teszel bele.

Amikor férjednek főzöl, például egy pörköltet, nagyobb adagot készíts, és ha a felét kisebb adagokban azonnal fagyasztod, amikor főzeléket készítesz neki kiolvaszthatsz egyet feltétnek, magadnak sütsz tükör tojást.

Sajnálom, hogy nem esztek leveseket, egy tartalmas leves (Tojás leves, Frankfurti leves, Tárkonyos krumplileves) után, elég egy egyszerű tésztaétel.

Ajánlom még ezt a blogot itt tényleg van nagyon olcsó heti menüre néhány példa.

2018. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!