Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan találjátok ki, hogy...

Ti hogyan találjátok ki, hogy mit főzzetek nap, mint nap. Nálatok is van ilyen -egyik vega, másik nem- probléma?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok.Szeretek főzni,sütni...meg hát elfogyasztani is :D a Férjecském is szereti :) Egyedül azzal van nagy gondom,hogy egyszerűen nem tudok mit kitalálni.Csak két személyre szoktam főzni,de ezt is megnehezíti,hogy én nem eszek húst,pedig tudom,hogy egészségtelen hosszútávon a vegetáriánus életmód és múltkor is "megerőszakoltam magam",hogy egyek egy kis csirkét de annyira nem esik jól szétrágni és lenyelni,nem akarom erőltetni:( Viszont a Férjem eszik húst(csirkét és sertéshúst, a halra allergiás) Neki szoktam is húst sütni,főzni.Tegnap például tejszínes-sajtos csirkemellet csináltam Neki meg főztem egy kis paprikás krumplit magamnak,múlthéten volt brassói(akkor én nem ettem),aztán rántott cs.mell hasábbal kaszinótojással(magamnak karfiol volt hús helyett),utána pizzát sütöttem,aztán carbonara volt meg reszelt túrós süti De ez nem megy így mindig hogy két felé főzzek,és akkor van hogy nem eszek egész nap csak 1-2 szelet kenyeret.Próbálom úgy kitalálni,hogy változatos legyen,jól lehessen vele lakni és relatív olcsó legyen,rengeteg elmegy kajára és mégsem eszek sokszor.Leveseket nem nagyon esszük,a babot,lencsét egyikőnknek sem bírja a gyomra :/ Már olyan szívesen ennék rakott kelt (csak azt hús helyett úgy szoktam,hogy kicsire vágott répát pirítok meg hagymán,fűszerekkel és azt keverem el a rizzsel aztán káposzta,tejföl és így tovább.Lehet hogy sazrul hangzik de nagyon finom :D úgy ennék azt de olyan drága most a kelkáposzta mindenhol,nem tudok most venni :( Ha esetleg van ötletetek vagy tanácsotok,hogy miket és hogyan főzzek,szívesen meghallgatnám :)

Köszönöm!



2018. dec. 12. 07:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Bocs, lemaradt a link 🙂

[link]

2018. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám magam vegának, viszont húst sem eszek sokat. Kb 1 évben 2 szer 10 dkg-t. A férjem pedig húst hússal enne.

Viszont én megeszek mindent, ami hússal együtt készül. Pl paprikás csirke nokedlivel. Magát a csirkét nem eszem meg, de a szaftját tésztával igen. Vagy a gyulyás levesből is kiszedem a tányéromból a húst. Rakott krumplit is kolbásszal készítem az egészet, mert nagyon szeretem azt a füstölt ízt benne, de a kolbit kiszedem. Ha rántott dolgot készítek, páromnak van hús vagy sült, nekem sajt, gomba ...

2018. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Akik kérdezték,miből gondolom,hogy egészségtelen a hús elhagyása,abból gondolom,hogy sajnos több éve jött nekem is ez,hogy nem eszek húst többé.Egyrészt az emberek fogazata is mindenevő,a húsban vannak olyan tápanyagok,amik a növényekben vagy nem vagy kevés mennyiségben van.Amit pedig már nem általánosítok (mert ez már úgymond a privát bajom),hogy amúgy is vékony alkat vagyok és mióta nem eszem húst (kb 3 éve) annyira le vagyok fogyva hogy borzalmas és képtelen vagyok hízni.Pedig reggelizni is szoktam,sok tojást eszek,ebédet is rendesen eszek (ha főztem magamnak,de egy héten 1x tuti nem főtt ételt eszek,hanem pár szelet kenyeret,de ezt sem lehet a soványságomra fogni mert 3 éve tartom a 47/48 kilómat 166cm-rel,ez a heti 1-2 alkalom amikor nem eszek rendesen kb fél éve tart de nem oszt nem szoroz a súlyomon).Amúgy meg vacsorára szoktam a legtöbbet enni,meg persze akkor be is nasizok rendesen, de képtelen vagyok felszedni pár kilót,annyira zavar.Ha meg még ér egy kis stressz is,akkor még rosszabb.

Egyébként igen,a Férjem dolgozik,csak késő délután ér haza,addigra mindig kajával várom.Csak ezaz,hogy ő dolgozik,fizikai munkát végez és mindig próbálok arra törekedni,hogy tápláló legyen amit adok Neki és hogy valamennyire változatos is legyen mert kb 10 féle kaja jut eszembe mindig amikor gondolkozok h mit főzzek. De Őt is mindig megkérdezem hogy van-e ötlete vagy van e valami amit kíván,mit szeretne enni.Az estetek többségében azt mondja hogy Neki mindegy.De hétvégén például sokszor van,hogy amikor főzök,jön a konyhába és segít,tehát amikor van ideje meg kedve akkor együtt főzünk,olyankor legtöbbször el is mosogat,rendet tesz.De ha épp nincsen kedve,én nem erőltetem,a hétvége a pihenésre van,eleget dolgozott a héten.Meg egyébként Neki sem csinálok mindig hús,nem is "követeli" ,van hogy 2 hétig semmi hús,aztán ha veszek akkor abból csinálok valamit,a többit lefagyasztom. A kelkáposztára visszatérve,én valamelyik nap voltam a pennybe meg a tescoba és akkor 800 körül volt kilója.

A másik probléma viszont,hogy nem egyedül élünk,hanem anyóssal ill. férjem tesójával és neki a kisfiával (van is konfliktus nem kevés,és a folytonos alkalmazkodás mindenki felé,egyoldalúan ..kicsit kezd sok lenni és nem akarom azt sem hogy a Szerelmem anyukájával megromoljon a kapcsolatom emiatt)...ők intézik külön hármójuknak a kaját,eléggé más az ízlésünk e téren szóval...csak hát van hogy a fagyasztóba sem fér be már semmi,közös a hűtő is...Úgy gondolom,hogyha külön élnénk a Kedvesemmel akkor spórolni is jobban lehetne meg "felpakolni kajával" mert ez a lefagyasztós dolog jónak hangzik csak hát sokszor nincsen hely...Albira sajnos nincsen havi 70 ezrünk + rezsi + kaja + kocsi + élet többi része stb...Úgyhogy ez sem megoldás sajnos :( pedig annyira jó lenne már...mielőtt a kötekedők piszkálódnak,hogy: amíg ingyenélő vagyok ne is legyenek elvárásaim satöbbi...,havi 35-öt adunk anyósnak!

2018. dec. 13. 07:16
 14/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat,annyival kiegészíteném,mert nem fejtettem ki,hogy az,hogy az emberek fogazata mindenevő,arra utal következtetni,hogy akkor a szervezetünk többi részén is szükség lehet a húsra,mert különben lehet,hogy növényevő fogazatunk lenne..evolúció baby :D

na mindegy viccet félretéve..nekem ez így logikus,ha belegondolok.

2018. dec. 13. 07:20
 15/16 A kérdező kommentje:
És köszönöm a sok hasznos,tanácsot,ötletet,receptet!:) El is döntöttem, mit főzök ma. Rántottsajtot hasábbal,tartárral meg lehet hogy egy kis salit is hozzá...és sütök palacsintát :)
2018. dec. 13. 07:28
 16/16 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=G07dM51R_YY


1:04 :'D


ezt muszáj volt :D

2018. dec. 13. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!