Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van ötletek a maradék sült...

Van ötletek a maradék sült hús felhasználására?

Figyelt kérdés
Milyen ételekben lehetne felhasználni?

2019. jan. 2. 08:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mi történik nálatok a maradékkal, amikor már mindenki ráunt?

Most nemcsak a húsra gondolok, bármilyen praktika érdekel, amivel a maradékot új életre lehet kelteni, mert nem szeretek ételt kidobni.

2019. jan. 2. 08:12
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Mi megesszük.
2019. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
54%
Van felétek kutya, macska, egyéb vad...? Én kirakom a sirályoknak azt a húst, ami már nem kell senkinek...
2019. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

- serpenyős vegyes zöldségbe a legvégén beledobod, szoktam

- brassóinak is jó

- főtt tészta feltétnek, mint húsvét után a sonka-maradékot

- paradicsom mártással pizza feltétként

- le is fagyaszthatod, majd pár hét múlva jó lesz az

- orosz hús-salátába

2019. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha írod, hogy a húson kívül mi maradt még, írom, ha van rá ötletem.
2019. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Maradék rizsből sült török rizs, de csak ha natúr, tehát nem hagymás, zöldséges. Újra átfőzöd tejjel, majd cukrot, fahéjat adsz hozzá. Péppé főzöd, majd elteríted egy tepsiben és kisütöd.

Krumplipüréből, főtt krumpliból lehet krokettet, vagy krumplipogácsát sütni.

Különféle pörkölt maradékokból lehet húsos palacsintát készíteni, de leginkább csirkehúsból. Sós, töltött palacsintát valójában sok mindenből lehet készíteni, pl. májból, amikor még kis is rántod a betöltött palacsintát.

Sült hús maradékhoz lehet bármilyen szószt, öntetet készíteni, hogy ne legyen száraz és unalmas. Sokféle módszer van, ez attól függ mi maradt meg.

Lehet pl. pizza, vagy tészta feltét is a sült hús amit apróra vágsz, és megkínálod sajttal, tejföllel.

Maradék füstöl főtt csülökből, vagy sonkából szoktam olyant készíteni, hogy ledarálom, majd ezt teszem penne tésztára, és rá tejföl, sajt.

2019. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Én a maradékok nagy részét adagokra osztva lefagyasztom, akkor nincs annyira nagy gond.
2019. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Esetleg hús krém? Pirítóssal isteni tud lenni ☺️
2019. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Pulled-pork.
2019. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Olívaolajon egy kis kolozsvári szalonnát megsütök, összeforgatom a kockára vágott sült hússal, csak rövid ideig, mert kiszáradhat a sült.

Ezután rá egy doboz habtejszín, keverés, tűzről le, mielőtt a tejszín felforrna.

Farfalle durumtészta köretnek.

Tadadam! Kész az olasz kaja🤗

2019. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!