Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy amerikai receptoldalon...

Ha egy amerikai receptoldalon azt írják hogy 1 csésze, az itthon minek felel meg? Hány decis pohárnak, vagy bögrének?

Figyelt kérdés
2008. nov. 8. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kéne valami támpont mert egy csésze az általában 2 dl-es de mi van ha náluk nem "?".
2008. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha lenne támpont már én is kitaláltam volna. Amúgy arra gondoltam hátha van vki, aki amerikában él most is, vagy élt ott és ismeri ezeket a mértékegységeket, mert hogy ott ez annak számít.
2008. nov. 9. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
U.S. customary cup ≈ 237 ml (wiki-ről)
2008. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi:D
2008. nov. 11. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Vmilyen szinten mindegy, mert ha "csészében" kezdik el megadni a hozzávalók mennyiségének mértékegységét, akkor az úgy is marad, értem én: egy csésze tej, 3 csésze liszt,két csésze porcukor stb. (az amerikai recepteknél meg pláne, de sztem lehet kapni háztartási boltokban kifejezetten ilyen mérőcsészét, de hogy pontosan hol, azt nem tudom)
2008. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!