Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fustolt csulkot ha lefagyasz...

A fustolt csulkot ha lefagyasztom utana ugyanolyan finom?

Figyelt kérdés

Vettem fustolt csulkot de csak a felet hasznaltam el mert eleg nagy es sok volt, a masik felet lefagyasztottam. Sosem fagyasztottam meg le csulkot ezert nem tudom ha kiolvad ugyanolyan jo lesz? Erdemes volt lefagyasztani?

Tovabba meg szeretnem kerdezni milyen etelekhez/etelekben tudnam felhasznalni ezt a csulkot? Kaposztas paszulyba ment a masik fele,de nem akarok ujra azt fozni belole, valakinek van valami tipp? Otletek barmi?



#fagyasztás #menü #Csulok #etel tippek
2019. jan. 30. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Kár volt lefagyasztani. A füstölés tartositja. Amúgy sztem bármibe bele lehet tenni amibe füstölt hús kell. Pl babgulyás
2019. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdező nem tudja hűvös szellős helyen tárolni, akkor sajnos a füstölt áru "megpimpósodik". Mi szoktunk sonkákat kisebb darabokban lefagyasztani, semmi baja nem lesz.
2019. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos panel lakasban lakunk itt elegge paras a levego ezert is feltettem, nincs huvos hely ahova tehettem volna, hutoben meg nem lehet a vegtelensegig mivel kb 3 honapja van a fagyasztoban.
2019. jan. 30. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint 20 éve rendszeresen fagyasztok le füstölt húsokat, és tökéletesen megfelel késöbbi fogyasztásra is.

Amire figyelni kell, hogy kb 3-4 hónapig célszerü legfeljebb fagyasztani, mert a benne lévö zsír elkezdhet megavasodni és akkor már nem igazán finom, a másik meg, hogy lassan kell felolvasztani, nem melegíteni.

Célszerü akkora adagokban tenni a fagyasztóba, amit egyszerre felhasználsz, mert a kiolvasztottat nem szabad újra lefagyasztani.

2019. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Juhtúrós sztrapacskához is nagyon jó!!! 😜
2019. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikhez felhasználhatod:

Bab, lencse, felesborsó, káposzta ételek.

Vagy megfőzöd és megeszitek főtt tojással, ecetes tormával, utána a főzőlét használhatod a felsorolt ételek valamelyikéhez.

Esetleg használhatod még kocsonyába, vannak akik tesznek bele füstölt húst. Én nem szoktam, de attól még más szeretheti úgy.

És a lényeg:

Igen, lefagyaszthatod, semmi baja nem lesz.

2019. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, még eszembe jutott egy étel, amit nagyon szeret a család.

Megfőzöd a csülköt, a főzőlét (amibe hagymát, babérlevelet és szemes borsot tettél) leszűröd, kifőzöl benne kockatésztát, a csülköt apró (mazsolányi) darabokra vágod, összekevered a főtt tésztával, alaposan megtejfölözöd és be az előmelegített sütőbe egy 15 percre, hogy az ízek összesüljenek. De ne tovább, mert kiszárad!

A tányéron még lehet tejfölözni, lehet rá sajtot szórni, ki, hogy szereti.

Nálunk mindig ez lesz a húsvéti sonkamaradékból, a főtt tojásból meg rakott krumpli.

2019. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán fagyasztható, de kb 2 hónap alatt fel kell használni, utána mellékíze lesz. Én nagyon szeretem krumpli- vagy zöldbablevesben, pörköltnek /sima hússal vegyesen/
2019. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet fagyasztani. Nem tudom, nekem mennyit állt fagyasztva, de nem lett semmi baja.
2019. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt vannak receptek:


[link]


[link]

2019. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!