Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek van jól bevált...

Valakinek van jól bevált pizza tészta receptje?

Figyelt kérdés

A google-t már átnéztem, de most sütök életemben először pizzát és szeretném, ha jól sikerülne.

Szárított, tasakos élesztőm van. Egy cs 7 grammos.


2019. márc. 19. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyet szeretnél? Vékony vagy vastag tésztásat?
2019. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pizzatészta

Hozzávalók:

50 dkg liszt

1 csapott evőkanál só

1 teáskanál szárított oregánó

Frissen őrölt fekete bors ízlés szerint

1 tasak szárított élesztő

1 teáskanál cukor

3 dl langyos víz

3 evőkanál olívaolaj + kevés a tál kikenéséhez.

Elkészítés:

1. A lisztet langyosítsd meg a mikróban (fél perc közepes fokozaton)

2. Szitáld bele egy nagy dagasztó tálba.

3. Keverd bele a sót,az oregánót és az őrölt borsot.

4. Egy másik edénybe szórd bele a cukrot és a szárított élesztőt keverd simára a langyos vízzel, majd csorgasd bele az olajat is.(nem kell felfuttatni)

5. Az átszitált liszt közepébe készíts egy kis mélyedést, öntsd bele a folyadékot. Ha van robotgép akkor a dagasztó karral, ha nincs, akkor kézzel gyúrd össze, addig, amíg a tészta a tálról és a kezedtől is elválik, és szép sima a felülete. Ez kb.10-12 perc alatt megvan.

6. Formázd szép gömbölyűre,vékonyan olajozd be a tálat és a tésztát is, hogy sehol ne száradjon ki, mialatt kel.

7. Egy tiszta konyharuhával vagy folpackkal takard le, hagyd 45 percig meleg, huzat mentes helyen, hogy duplájára nőjön.

8. Előmelegíted a sütőt 220°C alsó-felső sütés

9. Ezután a megkelt tésztát két részre osztva, enyhén olajozott deszkán, kb 1 cm vastagra kinyújtod, tepsire teszed, 10- 15 percig hagyod pihenni, ( hagy térjen magához...),

10. Tetszés szerint, megkened szósszal, megpakolod mindenféle jóval, betolod a forró sütőbe és 20-25 perc alatt készre sütöd.

2019. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

7 grammos pont jó. Fél kg liszt, két csipet só elkeverve, 2.5 dl vízben elkeverve a 7gr élesztő, beleöntöd a lisztbe, fakanállal kevergeted, aztán belisztezett felületen, belisztezett kézzel meggyúrod. Utána 2+ óráig hagyd pihenni, majd 3-4 pizza kijön belőle. Én próbáltam kézzel forgatni, lapítani és formázni a tésztát de jó bamba voltam hozzá, egy beolajozott sodrófa is megteszi.

Ha nincs rendes tepsid ahol az alja is jól megsülne (koleszos verzió), javaslom hogy először csak tedd be a felmelegedett sütőbe 2-3 percre az üres tésztát, aztán kiveszed, rárakod a feltéteket és ráteszed simán a rácsra.

2019. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

45 dkg liszt

2 dkg élesztő

1 teáskanál cukor

1 tk só

3 evőkanál olaj

2,5 dl víz


A hozzávalókat összegyúrjuk kb. 10-15 percig állni hagyjuk. Kiolajozott tepsibe nyújtjuk a tésztát, megkenjük pizzakrémmel majd ízlés szerint teszel rá amit szeretnél, én sonka ananász kukorica kolbász pritamin paprika és paradicsomot szoktam de csak a képzeletünk szab határt.


A végén megszórjuk reszelt trappista sajttal és magas hőfokon (200-250 fok ) kb. 10 perc alatt készre sütjük.

Még a végén lehet én is meg csinálom ma úgy megkívántam.

2019. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem kelesztés nélküli receptem van. Még régen /több éve/ itt olvastam.

1kg liszt

1tasak instant élesztő

0,5 liter langyos víz

2 kiskanál cukor

3 kiskanál só

2 evőkanál étolaj


Összegyúr és már lehet is nyújtani. Előmelegített sütőben kb 180 fokon szoktam sütni a feltéttel függően kb 12-15 percig.

A tepsit nem szoktam kikenni.

Még annyi megjegyzés, hogy vékonytésztás és ebből a mennyiség kb 3 gáztepsi méretű lesz. Én ezt felezni szoktam.

2019. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 3-ét csináltam meg. Levegős, puha lett a tésztája és fura, de oda se égett (a boltit odaégettem😁)
2019. márc. 19. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!