Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált vastag tésztás pizza...

Bevált vastag tésztás pizza tészta receptje van valakinek?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2018. jún. 20. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Használd a Google-t, mint a normális emberek.
2018. jún. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pizza fűszerkeverék hátulján van recept én aszerint készítem.
2018. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
KEress rá a kefíres lángos receptjére, nekem az nagyon bevált erre.
2018. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pizzatészta


Hozzávalók:

50 dkg finomliszt

1 evőkanál só

1 evőkanál szárított oregánó

1 teáskanál frissen őrölt bors

1 csomag szárított élesztő

1 teáskanál cukor

3 evőkanál olívaolaj

3 dl langyos víz


Elkészítés:

A lisztet mikróban 30 másodpercig a legkisebb fokozaton meglangyosítom, egy tálba szitálom, hozzákeverem a sót, az oregánót és a borsot.


Egy nagy kelesztőtálban elkeverem a szárított élesztőt a cukorral hozzákeverem a langyos vizet és az olívaolajat.


A kézi robotgép tésztadagasztó-karjával, lassú fokozaton elkezdem az élesztős-olajos vízbe apránként belekeverni a fűszeres lisztet. Amikor már az összes lisztet beledolgoztam, akkor nagyobb fokozatra váltok a gépen és 6-7 perc alatt hólyagosan simára dagasztom a pizzatésztát.


Még 1-2 percig kézzel is átdolgozom a bucit, aztán vékonyan kiolajozott tálba beleforgatom, hogy sehol ne száradjon ki és lefedve 45 perc alatt meleg helyen a duplájára kelesztem.


Újra átgyúrom a tésztát és elosztom 2 egyenlő részre. Amíg az egyiket jó centis vastagságúra kinyújtom, addig a másikat lefedve tartom.


Enyhén megolajozott sütőlapra teszem és 15 perces pihenő után, jöhet rá vékonyan a pizzamártás meg azok a toppingok, amelyekre épp kedvünk támad.


Előmelegített 220 C-os sütőben, 20-25 perc alatt sülnek meg.

2018. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!