Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sós aprósütemény, ami sokáig...

Sós aprósütemény, ami sokáig puha marad?

Figyelt kérdés

Ma lenne időm Húsvétra valami sósat sütni, de tanácstalan vagyok, hogy mit kéne, ami több napig eláll anélkül, hogy kiszáradna. Tavaly sajtos tallért sütöttem, de túl sok idő négyesével sütögetni, és az ostyasütőre ráégő zsiradéktól napokig bűzlött a lakás.

Van valami jó receptetek? Leginkább valami jó kis sajtos rúd recept érdekelne, ami valóban napokig puha marad.


2019. ápr. 18. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egyszer a szomszédasszonyomtól kaptam. Nagyon finom, én dupla mennyiséget szoktam készíteni.

Alaprecept:

25 dkg túró

25 dkg kocka margarin

25 dkg finomliszt

1 kiskanál só, ízlés szerint.

A hozzávalókat hidegen összegyúrjuk. Egy centi "vastagra" nyújtjuk. Lehet szeletelni rúdnak vagy poginak kiszaggatni. Tetejét tojással lekenjük és megszórjuk reszelt sajttal vagy magokkal.

A sütőt előmelegítjük kb 180-190 fokra és megsütjük.

Nem kell bele se élesztő, se sütőpor.

2019. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A család kedvenc sós sütije. (Nem netről.)


50 dkg liszt

25 dkg Ráma margarin

5 dkg vaj

7 dkg resztelt sajt

1 ek. rum

1/2 sütőpor

1 pohár kefír

1 tojás sárgája

csipet só

Elkészítés: A hozzávalókat összegyúrjuk, majd egy órán át pihentetjük. Ezután vékonyra kisodorjuk.. A tojás fehérjét félig felverjük, megkenjük vele a tésztát, majd a reszelt sajttal megszórjuk. Derelyevágóval kb. fél centi széles rudakra vágjuk. 180-200 fokon 15 percig sütjük.

2019. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!