Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért mondja nagyon sok...

Miért mondja nagyon sok ember, hogy főzni kell, frissen kell venni az alapanyagokat, nem mirelitet, kerüljük a gyorskajáldákat, stb. amikor azzal együtt, hogy főznek, a legtöbbször egyáltalán nem táplálkoznak egészségesen?

Figyelt kérdés

Meg azt is megfigyeltem, hogy rengetegnél tíltólistán van a virsli, meg a becsomagolt, szeletelt sonka, és elhordják mindenféle méregnek...

Amikor ezekől is létezik relative mindégi, csak megvan az ára is.


2019. máj. 17. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Á, mondani mindenki ilyeneket mond, de legtöbbször ők se tartják be az elveiket.
2019. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Én nem akarok egészségesen táplálkozni, de a gyors kaja, mirelit, stb, köszönöm nem. Zöldségféle, leszedés után max 6 óra múlva legyen az asztalon. Húst az aznapi vágásból hozok.

Virsli és társai helyett házi kolbász, hurka. Sonkát meg rendelem, tudom, látom hogyan készül, hol tart.

2019. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mirelitet nem értem, pl zöldségeknél idényen kívül ez a létező legfrissebb forma, amiben be lehet szerezni. Tulajdonképpen leszedés után akár pár órán belül gyors fagyasztva van, ennél csak az frissebb, amit az ember a kertben szed le, legalábbis tápérték és egészségesség tekintetében.
2019. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Főzni azért kell, hogy spórolj és hogy tudd, mit eszel!

Mirelitről - leszámítva a félkész panírozottakat és egyes higannyal teli tengeri halat - nem hallottam, hogy egészségtelen lenne.

A gyorskajáldát te is tudod, nincs róla mit mondani.

Egy pár virslibe, vagy csomagolt sonkába nem halt bele még senki, de divat szidni.

2019. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Én azért főzök, mert lànyom is, pàrom is szereti ahogy készítem a kajàkat, màsrészt imàdok főzni.

Most pl lecsös szelet van rizzsel, salàtàval, a salàtàt nemrég szedtem a kertben.

Ilyen előre bepanírozott szrokat én soha nem csinàlok, de têlen zöldségből csak fagyasztott van.

Gyorskajàldàt nem szeretjük, igaz valamelyik nap voltunk, mert a gyerekek szerettek volna menni.

Virslit szoktunk venni, de jó minőségű bécsi/frankfurti virslit, sonka pedig most rendes hàzi van itthon.

Màsrészt alapvető dolognak tartom, hogy főzök a csalàdomra.

2019. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a zöldségekben sokszor több a vitamin ha mirelit, mint abban amit megveszel a piacon, szupermarketben

a mirelit zöldségnél csak a kertben frissen szedett ami egészségesebb

2019. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!