Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Tippet, tanácsot...

Vegánok! Tippet, tanácsot szeretnék! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ha kihagyom az étrendemből az állati dolgokat, mindig nagyon fáradtnak érzem magam, állandóan fázom is. Szinte egész nap nyomnám az ágyat. Múltkor visszavezettem kicsit az állati eredetű ételeket, kivéve a húst. Anélkül remekül megvagyok. Vérkép 1 hónapja ellenőrizve (rutin), semmi eltérés. B12-t szedek. Így sajnos sportolni sincs erőm, pedig szeretnék azt is...

Pár tippet szívesen meghallgatnék, esetleg ha van/volt másnak is ilyen problémája, írhat nyugodtan.



2019. szept. 27. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindenki bírja a vegán életmódot- hiába szed mellé ilyen-olyan vitamint. Az lenne a természetes, ha nem kéne kiegészítés a vitaminok beviteléhez.
2019. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Bár nem vagyok vegán, ez egyszerű kérdés!

A vegánok sokkal tudatosabban táplálkoznak, tudják, hogy a fehérjét pótolniuk kell, mert így járnak, mint te.

Tofu, szejtán, hüvelyesek, mandula stb. ezeket bevezetik az étkezésükbe.

2019. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De én is viszek pedig be elegendő fehérjét. :(
2019. szept. 27. 17:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, akkor várunk egy szakértőt. A fáradtság, izomgyengeség, keringési probléma arra utal, hogy valamit rosszul csinálsz.
2019. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
28%

Hány éves vagy? Csak mert az osztályokban (9) is sokan át akartak állni a veganizmusra, de nem bírták így még a tesi órákat sem, fáradtak voltak, így nem tudtak odafigyelni. Fejlődő szervezetnek kell a hús és az állati eredetű anyag/ok. Bármit is mondanak most a vegánok, ez a természetes, és csak mondom, ha nem mi esszük meg az állatokat, más állatok megeszik majd őket. És itt inkább a csomagolással szennyezzük a környezetet, nem a hússal.

(Az húsipar már más tészta)

2019. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
23 vagyok, de én is kezdem elhinni azt, hogy a vegánság nem való mindenkinek. :/ tiszteletem azoké, akik bírják! Egyszer talán majd én is eljutok oda... eddigi leghosszabb "állati mentes" időszakom 3 egybefüggő hónap volt.
2019. szept. 27. 22:10
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindenkinek tud a szervezete megbirkózni a nehezen emészthető növényi fehérjékkel (pl. hüvelyesek), túl sok rosttal. Egyes vitaminok, nyomelemek jobban hasznosulnak állati eredetű élelmiszerekből (vas, D3, K2, A) vagy eleve nehezebb őket növényi forrásból megfelelő mennyiségben bevinni. Van, aki nagyon eltelik a sok rosttal és így kevesebb kalóriát tud bevinni növényekből, főleg, ha még zsírszegény is az étrendje. Ha pedig az állati zsiradékokat margarinra és étolajra cseréled, az sem tesz éppen jót.

A fáradtság és a fázósság utalhat pajzsmirigy-alulműködésre is. Ha növényi étrenden több glutént fogyasztasz, mint egyébként, akkor lehet, hogy érzékeny vagy rá és ez váltja ki nálad.

2019. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Valóban zsírszegényen ettem. A pajzsmirigy értékem viszont hálistennek semmi kóros eltérést nem mutatott. Szerintem így egyelőre be kell érnem azzal, hogy húson kívül más állati eredetű élelmiszereket visszavezetek az étrendembe.
2019. szept. 28. 03:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre így nehéz válaszolni, hogy nem tudjuk pontosan miket eszel, talán meg kéne kérdezned egy vegán dietetikust.
2019. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Leírnád egy átlagos napi étkezésedet?
2019. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!