Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Tippet, tanácsot...

Vegánok! Tippet, tanácsot szeretnék! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ha kihagyom az étrendemből az állati dolgokat, mindig nagyon fáradtnak érzem magam, állandóan fázom is. Szinte egész nap nyomnám az ágyat. Múltkor visszavezettem kicsit az állati eredetű ételeket, kivéve a húst. Anélkül remekül megvagyok. Vérkép 1 hónapja ellenőrizve (rutin), semmi eltérés. B12-t szedek. Így sajnos sportolni sincs erőm, pedig szeretnék azt is...

Pár tippet szívesen meghallgatnék, esetleg ha van/volt másnak is ilyen problémája, írhat nyugodtan.



2019. szept. 27. 17:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Reggelire többnyire zabot eszem gyümölccsel, vagy van hogy egy fehérjeturmixot iszom csak.

Ebédre pl. chilis bab, lecsó cukkinivel és quinoával, palacsinta, tökfőzelék vmilyen zöldségfasírttal, tegnap bulgurral és szójával töltött káposztát ettem...

Ritkán iszom délután is egy fehérjeturmixot ha kell kiegészítésképp.

Vacsorára általában gyümölcs van vagy zöldség.


Azért nem írtam konkrét napi étkezést, mert ezek a tünetek mindig kínoznak.

Egyébként a leginkább a családom szokta megemlíteni, hogy mennyivel jobb a kedvem is, ha eszem olyan dolgokat, amikben van állati vagy cukor, ha meg ezeket elhagyom, akkor hozzám se lehet szólni. :D

2019. okt. 3. 13:31
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem engedd el a vegánságot.

Szerintem állati eredetű táplálék szükséges, a cukor egy választott rossz, ami függőséget okoz.

2019. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezzel a fehérjeszükségleted, illetve kalóriaszükségleted sincs fedezve, gyakorlatilag éhezel. (Bár semmi adatot nem adtál.)
2019. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kalóriákat is nézek, egy átlag napi étkezésem 1400-1500 kalória. Ha ennél többet ennék, híznék.
2019. okt. 3. 14:15
 15/16 anonim ***** válasza:

Hány kiló vagy, milyen magas? azért 1500 kaloria mellett nem meglepo, hogy sportolni nincs energiad. sportolashoz meg ehetnel boven parszazat.

telitetlen ssirokat is kene fogyasztani, magvakat, olajakat

2019. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
VAshiány is okozhat gyengeséget. azt is pótolod ?
2019. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!