Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Te miért nem vagy vegán?

Te miért nem vagy vegán?

Figyelt kérdés
Etikai vegán életmódra gondolok.
2019. dec. 9. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem értek egyet a szélsőségekkel. A nagyüzemi állattartás gáz, de amit a vegánok képviselnek, az meg egy másik véglet.

A haszonállatok léte nem káros és kell, hogy legyenek, de a tartási körülményeket javítani kell. Erre nem a vegánság a megoldás.

2019. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
17%
Vega vagyok, csak csirkét szoktam enni.
2019. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
71%

Etikai alapon nem érdekel, ökológiai lábnyom szempontjából pedig sokkal károsabb.

Kimegyek a piacra a kis fonott kosarammal, abba teszem a helyi néni által nevelgetett és levágott csirke és disznó húsát, tejet, és tojást. Meg persze a zöldséget.

Az ilyen etikus vegán meg elmegy a tescoba a kis autóján, megveszi az egzotikus gyümölcsöt, amit ötször csomagoltak műanyagba, és hajózott 3500 km-t. Dob mellé egy kis szóját, mit a felégetett őserdő helyén termesztenek, még egy kis biorizst, amit 10 éves kínai gyerekek szüreteltek éhbérért.... Aztán elégedetten tapsoltatja magát, hogy milyen sokat tett bolygóért.

2019. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

#13


Túl élénk a fantáziád. :)

2019. dec. 9. 18:01
 15/65 anonim ***** válasza:
56%
Mert kedvenc ételem a félig véres bélszín steak. És kényelmes is vagyok, egyszerűbb húst enni, mint filózni, hogy miből legyen meg a fehérje.
2019. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
72%

Pedig #13-nak jórészt igaza van.


A vegánok megveszik a műanyagba csomagolt cuccokat, az agyonpermetezett/műtrágyázott zöldséget és gyümölcsöt stb. Ne mondjátok, hogy nektek alacsonyabb az ökológiai lábnyomotok, mint nekem, aki a helyi Marika nénitől veszem a házi csirkét.

2019. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
89%

#14: Szeretnéd.

Brazilia a világ 2. legnagyobb szójatermesztője. Szerinted hol termeszt bármit? A tengerparton?

Áruld el, hogy mit ettél az elmúlt héten! Hazai termés? Csomagolás nélkül? Ó hát persze...

Szerinted mindehol jól élnek a mezőgazdaságban dolgozó, többnyire képzetlen emberek? Ne viccelj, itt sincsenek bejelentve, és úgy keresik meg a 100 ezret. Nem hiszed? Privátban adok címet, jó magyar gombatermelő telep. 120 ezerért 12-13 órát gürcölnek, mert kilóra fizetik ki őket.


Azt tudod, hogy egy repülő vagy egy teherhajó mennyi káros anyagot bocsájt ki? Mennyi szemetet szórnak a tengerbe?

2019. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:
Szánalmas, hogy kizárólag úgy tudjátok magatokat felemelni, ha másokat a sárba tiportok.
2019. dec. 9. 18:38
 19/65 qkker1 ***** válasza:
57%

"Vega vagyok, csak csirkét szoktam enni."


Ezt a hülyét!

A csirke mióta susnyák?

2019. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
74%

Mert gyűlölöm a korlátokat, ezért magamnak már pluszban nem szabok.

Pedig nem vagyok húsimádó, van amikor hetekig nem eszem, de ha tiltva lenne, rettenetesen kívánnám.

2019. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!