Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Te miért nem vagy vegán?

Te miért nem vagy vegán?

Figyelt kérdés
Etikai vegán életmódra gondolok.
2019. dec. 9. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 qkker1 ***** válasza:
73%

"Az én válaszom azért nem hasznos, mert nem szeretem a húst és etikai problémáim vannak a fogyasztásával? Az igen."


A kérdés arról szól, hogy miért NEM VAGY VEGÁN?, nem arról, hogy miért nem eszel húst!

2019. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
25%
Az utolsó bekezdésben azt is leírtam, miért nem vagyok vegán. Ha derogál tovább olvasni....
2019. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%

"Te miért nem vagy vegán?"


Mert nem értek vele egyet, más nézeteket vallok.

Mindezt úgy, hogy nem vagyok egy húst-hússal evő.

2019. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim válasza:
92%

Sosem ismerkedtem vele, így kialakult a rendes étrendem és ez nekem meg is felel így. Nincs allergiám vagy ételhez köthető érzékenységem, finnyás sem vagyok,normális testsúlyom van, minden vitamin bevitelem megfelelő. Ergo nincs rá szükségem.

Születésem óta eszem húst, húsfélét,halakat, állati származékokat és a körülöttem élők is mind így tettek/tesznek.

Ezért nem is szándékozom változtatni rajta. Persze nincs bajom azzal aki vegán, biztos megvan rá az oka, hogy azt az étrendet választotta. Egészségére. Ameddig nem erőlteti valaki, hogy én is másképp kezdjek enni csak mert neki az jobb úgy addig nem is szoktam vele én sem foglalkozni. Tőlem akár fakérgen is élhet valaki, ha tőlem nem várja el hogy ugyan így tegyek.

2019. dec. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim válasza:
83%

Mert vegetáriánus szerintem bárki lehet, a vegánság viszont már, ahogyan a kérdést is feltetted - doktrínákra épít. Csak egyet tudok érteni azzal a felfogással, hogy a húsevést lehetőleg csökkenteni kell és hogy a böjtölésnek inkább egészségügyi, minthogy vallási jellege volt mindig. Ha valaki sokat emlegeti az állattestvérem doktrínáját az mizantróp felekezetekhez fog vezetni a saját meggyőződéseden belül is. Az állat a vegán szerint szigorúan mellérendelt az emberrel. Tehát, ha véletlenül egy méhkas mellé építkeztem és a medve odajár a mézhez, kötelességem tűrni azt is, hogy megrongálja a házam. A mézhez pedig nem nyúlhatok, mert az már szintén beavatkozás, sőt kínzás és önkény. A növénynek szintén fáj, és szintén védi a termését - cukrokkal, gyulladáskeltő enzimekkel, nem akarja, hogy megedd, ilyen a búzacsíra, így hamarabb okoz gyulladást mint a hús. Közel vagytok az egyház jelleghez, de még egységesség kell aminek szerintem nyoma sincs, gyűlölet több van és az embergyűlölet egyik nagy okozója, hogy az ember beszél az állat hallgat, nincs (verbális) véleménye ezért nem zavaró ezért szerethető.


Egy gondolkodó húsevő.

2019. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem akartam fejest ugrani bele egyik napról a másikra, szép fokozatosan haladok.
2019. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
82%
Amióta követek a youtubon egy vegán videóst, el kezdtem érdeklődni ez iránt az életmód iránt, ki is próbáltam néhány vegán fogást, de nem igazán jöttek be. A szejtán, tofu és efféle "húspótlók", illetve a növényi tejek sem ízlenek. Egyébként nem vagyok nagy húsevő, csak csirkét eszem, azt se mindennap, de a sajt és a rántott zöldségek nagy szerepet játszanak az étkezésemben, szóval valószínűleg egyhamar nem leszek vegán.
2019. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
18%

#57

Én sok vegán kaját eszek, pedig a tofut és társait ki nem állhatom. Nem ezekből áll egy vegán étrend. :)

2019. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
86%

Imádom a hús ízét.

Nem látom, nem fáj előtte mi volt az adott élőlénnyel.

2019. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%
mert a sajt létezik
2020. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!