Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Te miért nem vagy vegán?

Te miért nem vagy vegán?

Figyelt kérdés
Etikai vegán életmódra gondolok.
2019. dec. 9. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
2019. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
78%
Mert szeretem a húst, a tojást és a tejet. Jöhet a sok frusztrált beteg vegán aki nem tiszteli a véleményt csak lepontoz mert más öröme nincs az életben
2019. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
62%

"Olyat már hallottam hogy valaki a hústól undorodik, de olyat hogy a zöldségektől, olyat még nem, ha lepontoztok ha nem"

Pedig vannak ilyenek. Még ha a legtöbben nem is úgy általánosságban minden zöldségtől, de sokan vannak akik a zöldségek jelentős részét ehetetlennek tartják.

Én pl egy enyhébb verzió vagyok, de tököt, céklát, gombát, spenótot soha életemben nem tudtam megenni, egyszerűen az ízük, de még az illatuk is undorít.

2019. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
21%

Mert isteniti az allatokat.

A novenyi etrenddel semmi bajom, igyekszem is atallni ra, mar drasztikusan lecsokkentettem a husfogyasztasomat, es nagyon szeretem a vegan eteleket: egeszsegesek, finomak, es gyorsan elkeszulnek.

De soha nem lennek vegan! Nem fogom balvanyozni az allatokat. Lehet, hogy a veganok azt hiszik, hogy ugyanolyan erzo lenyek, mint az ember, de nem azok. Ettol fuggetlenul szeretek bizonyos fajta allatokat (kizarolag a madarakat es emlosoket, meg nehany hullot), de nem lehet oket egy szintre emelni az emberekkel.

2019. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

#44


Nem istenítik az állatokat, csak úgy gondolják, hogy nekik is ugyanolyan joguk van az élethez, mint pl. neked.

2019. dec. 11. 19:40
 46/65 anonim ***** válasza:
0%
#32 úgy, mint bármi mástól
2019. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
56%

Azert mert a hus finom es laktato.

Sok zoldsegfelet nem eszek meg mert nem izlik es ha a hust megvonnam magamtol akkor mit ennek?

Tesztat szojaval meg 1-2 fajta zoldseggel amit szeretek? Nem lenne valtozatos etrendem.

2019. dec. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
27%

Jó kérdés. Nem szeretem a húst és etikai problémáim is vannak a húsfogyasztással. Vegetáriánus voltam sokáig, most pedig rekord magas a koleszterinem. Két dolgot tehetek. Vagy elhagyom a rengeteg sajtot, tojást, túrót, tejterméket amiből naponta sokat fogyasztottam, és vegán leszek, vagy visszaállok valami sovány húsra, amit bár nem szeretek, de csak legyűrök valahogy. És akkor könnyebb elhagyni a tejterméket. Az igazság az, hogy akkor kezdtem ipari mennyiségű tejterméket és tojást fogyasztani amikor vega lettem, tehát hiányzott az állati fehérje.


Tudom, hogy meg lehet ezt csinálni jól is, de nagyon macerás és sok pénzbe kerül. Pláne úgy, hogy van egy húsimádó gyerekem, aki kb minden zöldségtől undorodik. Neki is főznöm kell.

2019. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 qkker1 ***** válasza:
85%

1. szeretem a húst;

2. az emberi szervezet a mindenevő táplálkozásra "készült";

2019. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
21%
Az én válaszom azért nem hasznos, mert nem szeretem a húst és etikai problémáim vannak a fogyasztásával? Az igen. Kemények vagytok, mint a fagyott kutyakaki.
2019. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!