Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Te miért nem vagy vegán?

Te miért nem vagy vegán?

Figyelt kérdés
Etikai vegán életmódra gondolok.
2019. dec. 9. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
71%

Mert nekem a vegánok olyanok mint a Jehovisták,vagy valami bigott szekta. Folyton erőszakosan téríteni akarnak, már várom, hogy vasárnaponként megjelennek a kapuban.

A vegetarianizmus az más, azok között még találkoztam épelméjűvel.

2019. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
74%
Hentes a szakmám, kiszolgálom azt a réteget aki húst eszik, ha én nem eszek, mert sajnálom az állatokat, az képmutatás
2019. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:

“ Brazilia a világ 2. legnagyobb szójatermesztője. Szerinted hol termeszt bármit? A tengerparton?”


Kiknek is kell a rengeteg szója? Ja, az állatoknak.

2019. dec. 9. 19:56
 24/65 anonim ***** válasza:
55%
Mert így csak D-vitamint kell szednem, a többi fontos tápanyagot be tudom vinni az étrendemből. Ráadásul érzékeny vagyok a szójára és a gluténra, és ha minden nap gabonát és hüvelyeseket kellene ennem, kikészülne az emésztésem. Ezek nélkül pedig elég nehéz lenne egy teljes értékű növényi étrendet összerakni természetes ételekből úgy, hogy ne legyen semmiből hiányom.
2019. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
63%
Miért van az, hogy a vegán kérdések célja 99% provokáció, kötözködés, hogy kikérjétek a véleményt hogy mondjatok rá ellenvéleményt. Minek? Zabáljátok a lucernát, ne másokkal foglalkozzatok
2019. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:
#13 az, aki képtelen volt nem ócsárolni másokat. :)
2019. dec. 9. 20:09
 27/65 anonim ***** válasza:
53%
Undorodom a zöldségek legeslegnagyobb részétől
2019. dec. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
57%

Mert úgy érzem, hogy rettenetesen bonyolult lenne(nem magamra főzök, és még egy darabig nem is lesz rá lehetőségem), ezen kívűl nem biztos, hogy csökkentené az ökológiai lábnyomomat (sőt, lehet, hogy növelné) márpedig ez elsődleges fontosságú számomra.

Az is visszatart, hogy akkor valószínűleg sokszor kellene visszautasítanom, ha megkínálnak valamivel, ez pedig rossz érzéseket okoz számomra.

Nehézség továbbá, hogy a 'vegán társadalom' képviselői sokszor nem szimpatikusak nekem ( persze van kivétel - egyik iszonyat cuki barátnőm mostanában lett az😃) Én is érzek képmutatást, pl. az avokádófogyasztó állatvédő számomra paradoxon.

2019. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
54%

19

Cirke nem lenni húsz.Cirke kétlábú sárnyasz növény!

2019. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:
Egyébként az ilyen egzotikus, meg bio, meg mindenféle különleges termékek a mindenevők és a növényi étrenden levők körében népszerűek, nem a vegánoknál.
2019. dec. 9. 22:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!