Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy vegyem rá apukámat a...

Hogy vegyem rá apukámat a vegetáriánus étkezésre?

Figyelt kérdés

Én vegán vagyok és nagyon jól érzem magam. Apukám nem rég gyógyult ki rákból, magas vérnyomása van, magas cukra, a szívével vannak bajok, a májával is(nem ivás miatt), 50 méter séta után meg kell állnia.

Az biztos, hogy nem tudom rávenni, hogy legyen vegán csak úgy győzködéssel. Neki nem tetszik, hogy vegán vagyok és már sokszor kérdezte, hogy mivel vehetne rá, hogy legalább csak vegetáriánus legyek. Szóba jött az is, hogy akkor egy hétig vagy hónapig ő is vegetáriánus lesz. Ami jó is lenne, ha egy hónapig csinálnánk és rájöhetne, hogy tényleg jobban érzi magát, de nem hiszem, hogy a sima vegetáriánus étrend olyan sokat segítene. Akkor is enné a krémes sütiket, chipset, nasikat, meg mondjuk tojásrántottát rengeteg zsírral(tényleg rengeteg), meg olajban sült dolgokat. Szóval az egésszel csak én járnék rosszul, hogy 2 év vegánság után újra ennem kéne tejet, tojást, zsírt, mézet, pedig már tényleg undorodok tőle.

Tudom, hogy nem kéne erőltetni, meg az ő élete, de az enyém is, ő az apukám. 17 éves vagyok, ő 55, még sokáig kéne élnie. Most ha például elkapná a korona vírust, az nagyon rosszul érintené.

Erre szeretnék tippeket kérni, hogy hogy vegyem rá az egészségesebb életmódra. Bármi tippet szívesen fogadok. Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 4. 10:45
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Én egy hozzászólást sem töröltettem.
2020. máj. 4. 14:58
 22/45 anonim ***** válasza:
23%
Pedig valaki megtette. Nekem is tunt el hozzaszolasom, es masikat is hianyolok.
2020. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
42%
Én pl arra céloztam h 17 évesen a szulei tartják el, ne ő akarja megmondani, h a szülők a saját pénzükből mit vegyenek...
2020. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
57%
Én több sportembert is ismerek és beszéltem velük személyesen. Számomra az egyik legnagyobbra tartott, Fekete Miklós, aki Fekete Laci fia (súlyemelő). Ő maga megmondta, hogy csak az az igazi étel ami tocsog a zsírban. Aztán nézz rá mekkora teljesítményeket ér el. Folyamatosan döntögeti rekordjait. Ebből is az derül ki, hogy nem feltétlenül a vegán meg vega táplálkozás az alapja az egészséges életmódnak.
2020. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
68%

Ne erőltesd, az egészsége nem biztos, hogy javulni fog csak azért, mert vegán.. Én 7 évig voltam vegán, és nagyon leromlott az egészségi állapotom, pedig nem vagyok hülye, tanultam dietetikát.. :(

Vas, b12-hiány, ezek miatt vérszegénység, hypertonia, inzulinrezisztencia, és még a mellékvesémmel is gondok vannak. A szervezetem állandó gyulladásban volt, többször feküdtem kórházban.


2 hónapja eszem újra húst, jobban érzem magam.

2020. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó: ha ÍGY voltál vegán, akkor az a te hibád, ha bajod lett töle, ugyanis nem azt jelenti a vegán étkezés, hogy kihagysz minden állati terméket, ennél jóval több, oda kell figyelni a különbözö ásványi anyagokra és vitaminokra is.

Ha jól állítod össze az étrendet, akkor nem lesznek hiányaid.

(És itt nem a vegán "húskészítményekre" mweg speciális müdologkra gondolok, ezek ugyanis egészségi szempontból fölöslegesek!)

2020. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
54%

26. válaszoló: hol írtam, hogy csak ennyit jelentett a vegán étkezés? Direkt leírtam, hogy dietetikát tanultam, tehát igencsak vágom a makro- és mikrotápanyagokat, ásványi anyagokat, vitaminokat, stb-t.


Nekem is nehezemre esett megérteni, mert elvakult voltam, de a vegán étrend okozta. Olyan gyulladási faktoraim voltak, hogy leukémiára is vizsgáltak, szerinted?... :) Na ott gondolkoztam el... Jelenleg a b12-n kívül minden értékem normális, b12-re még vagy fél évig havonta injekciót kapok. (3 éve kapom folyamatosan.....)

2020. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
52%

Én a kölestúrós válaszoló vagyok. De olyan íze van.

Sőt a beyond meatnek marhahús íze van.

És múlt héten ettem halrudacska ízű szejtan szója keveréket.

Láttam már kőkemény húsevőt kétszer szedni a szójapörköltből és nem hitte el, hogy nem hús.

Van májkrem ízű pástétom.

Tejszínhab ízű kókusztejszínhab.

Tejföl ízű növényi alapú krém.

Joghurt ízű növényi joghurt.

Sajt ízű növényi sajt.

Nem olyan nagy tudomány, mert az ízeket a fűszerezés nagyban adja. Néhány esetben az élelmiszeripar rásegít aromákkal. Néhány esetben megveszed a bacikat és beoltod a kesusajtod, a növényi tejed és camambert, meg ayran íze lesz.

A kölest jól szétfőződ vaníliával, citromhejjal, édesíted. Egy kanál Veggie cream(növényi tejföl) el összekevered, és kész. Én rakott palacsintát szoktam csinálni belőle (jénaiban az egymásra pakolt, töltött palacsintakat osszesütöm). A tetejére olvasztott málnás etcsoki.


Azért érdemes egyébként ezzel nyitottnak lenni, mert olyan ételeket tapasztalhatsz meg, ami egyszerűen nincs benne a kultúrában. Amikor vegán lettem, lenyűgözött az a néhány hónap, ahogy az új ételeket tanultam és kóstoltam.

Sorry az off topicert csak válaszolni akartam azoknak, ami nekem szól.

2020. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
72%
28as persze, az 1500 ft/kg lidl szalami is szalami, ugyanugy, mint a pick. Mint mondtam, en sok mindent kostoltam, foleg a quorn markabol... hat.. egyik sem nyerte el a tetszesem, es lehet, h te azt mondod, h marha ize van, de valoszinu, h evek ota nem ettel marhat, es nem tudod, h milyen az igazi. Az aki tenyleg szereti az ilyen eteleket (pl en) meg azz is kierzik ha egy csirke pl hazi csirke vagy tappal felfujt... ne mond, h a szoja csirke olyan, mint a hazi... amugy a szoja sem egeszseges...
2020. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
46%
Simán ne erőltesd, ennyi. Sokan emiatt utálják a vegánokat, mert erőltetni akarják.
2020. máj. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!