Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy vegyem rá apukámat a...

Hogy vegyem rá apukámat a vegetáriánus étkezésre?

Figyelt kérdés

Én vegán vagyok és nagyon jól érzem magam. Apukám nem rég gyógyult ki rákból, magas vérnyomása van, magas cukra, a szívével vannak bajok, a májával is(nem ivás miatt), 50 méter séta után meg kell állnia.

Az biztos, hogy nem tudom rávenni, hogy legyen vegán csak úgy győzködéssel. Neki nem tetszik, hogy vegán vagyok és már sokszor kérdezte, hogy mivel vehetne rá, hogy legalább csak vegetáriánus legyek. Szóba jött az is, hogy akkor egy hétig vagy hónapig ő is vegetáriánus lesz. Ami jó is lenne, ha egy hónapig csinálnánk és rájöhetne, hogy tényleg jobban érzi magát, de nem hiszem, hogy a sima vegetáriánus étrend olyan sokat segítene. Akkor is enné a krémes sütiket, chipset, nasikat, meg mondjuk tojásrántottát rengeteg zsírral(tényleg rengeteg), meg olajban sült dolgokat. Szóval az egésszel csak én járnék rosszul, hogy 2 év vegánság után újra ennem kéne tejet, tojást, zsírt, mézet, pedig már tényleg undorodok tőle.

Tudom, hogy nem kéne erőltetni, meg az ő élete, de az enyém is, ő az apukám. 17 éves vagyok, ő 55, még sokáig kéne élnie. Most ha például elkapná a korona vírust, az nagyon rosszul érintené.

Erre szeretnék tippeket kérni, hogy hogy vegyem rá az egészségesebb életmódra. Bármi tippet szívesen fogadok. Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 4. 10:45
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező, hasonló cipőben járok én is, bár az én Apukám hasnyálmirigy-beteg.

Egy ötvenéves ember étkezési szokásait nehéz megreformálni, főleg ha ellenkezik is. Szerintem fontos, hogy amikor erről beszélgetsz vele mondd neki, hogy nem várod el tőle a teljes életmódváltást, az is nagyon sokat számít ha hetente egy-egy napon nem eszik húst, nem kell kőbe vésni hogy soha többet nem eheti. Fontos az is hogy érezze hogy nem erőltetni szeretnéd és a "gyengeségét" firtatni, a férfiak hajlamosak az ilyesmit támadásnak venni.

Nekem az vált be hogy plusz opcióként kínálom neki az egészségesebb ételt, mindig kikérem a véleményét az adott kajáról amit éppen készítek. Próbáld meg a kedvenceit elkészíteni, nálunk ez például a töltött káposzta, töltött paprika, padlizsánkrém és a körözött (én fehérbabból készítem, kölesből nem próbáltam még :) ).

Gondold végig van-e valamilyen egészségtelen szokása, például hogy nem reggelizik, munkába nem visz magával ételt, este nagyon zsírosakat eszik, ezeken próbáljatok meg fokozatosan változtatni. Mutass neki könnyen elkészíthető, tartalmas ételeket, munkába pl. jó opció egy finom zab/köles/hajdina kása, vagy egy egészségesebb szendvics barna kenyérből, ha ragaszkodik a húshoz akkor kolbász helyett inkább csirkemellsonkát tegyetek bele neki.

Ha Apukád nem sportol érdemes valamilyen mozgást is bevezetni, sétáljatok, biciklizzetek, tollasozzatok (nekünk az a kedvenc :D ), így minőségi időt is tölthettek együtt :). Nagyon sok egészségben, boldogságban, szeretetben eltöltött évet kívánok nektek!

2020. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
2020. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
15%
utolsó: ne is haragudj, de emiatt a videó miatt senki nem lesz vegetáriánus vagy vegán, legfeljebb ha eleve ezen gondolkodik, akkot megadhatja az utolsó lökést a döntéshez!
2020. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
53%
Na igen, megnézném majd ki az aki egy video miatt hopp akkor megváltozok szintet érne el, ez ugyanaz kb mint a cigisdobozok képei, azt is beharangozták, hogy na ott rajta a kép mindenki elretten.
2020. nov. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
51%

Aki valamiröl le kellene, hogy mondjon - most mindegy, ogy konkrét élelmiszer, alkohol, cigi, gyógyszer -, annak semmit nem segít, ha azt emeli ki valaki, hogy miért "rossz neki", a jelenlegi helyzet, mert ezt ßugyis tudja.

Ami esetleg moriválhatja, ha valamo "pozitív" dolog van, amit "megkap", ha lemond arról, amiröl le kellene vagy le akarna szokni. (PL. dohányos esetében az, hogy nem fog köhögni.)

De ha valakiben nincs meg a saját, belsö motiváció, azt más valaki garantáltan nem fogja meggyözni.

2020. nov. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!