Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy vegyem rá apukámat a...

Hogy vegyem rá apukámat a vegetáriánus étkezésre?

Figyelt kérdés

Én vegán vagyok és nagyon jól érzem magam. Apukám nem rég gyógyult ki rákból, magas vérnyomása van, magas cukra, a szívével vannak bajok, a májával is(nem ivás miatt), 50 méter séta után meg kell állnia.

Az biztos, hogy nem tudom rávenni, hogy legyen vegán csak úgy győzködéssel. Neki nem tetszik, hogy vegán vagyok és már sokszor kérdezte, hogy mivel vehetne rá, hogy legalább csak vegetáriánus legyek. Szóba jött az is, hogy akkor egy hétig vagy hónapig ő is vegetáriánus lesz. Ami jó is lenne, ha egy hónapig csinálnánk és rájöhetne, hogy tényleg jobban érzi magát, de nem hiszem, hogy a sima vegetáriánus étrend olyan sokat segítene. Akkor is enné a krémes sütiket, chipset, nasikat, meg mondjuk tojásrántottát rengeteg zsírral(tényleg rengeteg), meg olajban sült dolgokat. Szóval az egésszel csak én járnék rosszul, hogy 2 év vegánság után újra ennem kéne tejet, tojást, zsírt, mézet, pedig már tényleg undorodok tőle.

Tudom, hogy nem kéne erőltetni, meg az ő élete, de az enyém is, ő az apukám. 17 éves vagyok, ő 55, még sokáig kéne élnie. Most ha például elkapná a korona vírust, az nagyon rosszul érintené.

Erre szeretnék tippeket kérni, hogy hogy vegyem rá az egészségesebb életmódra. Bármi tippet szívesen fogadok. Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 4. 10:45
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

9:

Nem. Olvasok tanulmányokat. És a sikersztorik, nem csak egy cikk, hanem utánanézek. A hírességek maguk mondják el, hogy mennyivel jobban érzik magukat és ténylegen jobban vannak, kigyógyulnak a magas vérnyomásból vagy egyéb betegségekből. És nem, nem olvasok magyar bulvárlapokat, meg úgy bulvárlapokat egyáltalán.

10:

Nem, szerintem a legtöbb vegán nem akarja ráerőltetni a véleményét senkire. Igen ez egy kivétel, mivel apukám elég rossz állapotban van és tényleg szeretnék segíteni, tényleg hiszem, hogy jót tenne neki. Egyébként senkihez nem szoktam odamenni, és a vegánság előnyeiről beszélni. Ha feljön, mondjuk mert látják, mit eszek és rákérdeznek, akkor elmondom. És ha nem tetszik nekik, ha ők elkezdenek beszélni róla, hogy ez mekkora hülyeség és ők rám akarják erőltetni az ő nézeteiket, akkor igenis elmondom a véleményemet. De nem, nem szoktam csak úgy elkezdeni beszélni a vegánság előnyeiről, mert tudom, hogy a legtöbb ember nem ért velem egyet, és csak veszekedés lenne belőle.

2020. máj. 4. 11:38
 12/45 anonim ***** válasza:
93%

1. Ilyen idös embert nem tudsz rávenni arra, hogy úgy étkezzenk, ahogy szerinted jó

2. Rák után föleg nem minden esik jól, igen sok ételnek/élelmsizernek más ízét éreznek, mint a többi ember.

3. Ha eddig mindenevö volt, akkor kizárt, hoyg kapásból elkezdjen vegetáriánus módon étkezni.

4. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy minden napra készítesz húsmentes ételeket is, meg hagyományosakat is, akkor esetleg megpróbálja azokat is, elöfordulhat, hogy valamenyik megtetszik neki.

5. Viszont alapszabály, hogy SOHA SENKIRE nem kényszerítünk rá olyan étrendet, amit nem akar.


65/N vegán sok éve

2020. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
77%

Kolesbol turo? Ugyanolyani ize van?

Nem zarkozok el a dolgoktol, en megkostolom a vegan, vegetarianus stb dolgokat, de soha nem ereztem meg olyayt, hogy egy vegan kajanak ugyanoilyan ize legyen, mint egy nem vegannak. En sem vagyok nagy huszabalo, van, hogy 2-3 napig nem eszek hust, mondjuk tejet naponta fogyasztok a kavemmal.

Kiprobaltam vegan 'hust' (nalunk lehet venni vegan sonkat, hust stb, ez anglia) vegan csokit, szojatejet, mandulatejet, rizstejet stb es soha egyik sem nyerte el a tetszesem. Mindnek muanyag hatasa volt...

2020. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

11:

Nem mondtam, hogy azért nem akar éni, mert nem vegán, vagy azért nem vegán, mert nem akar élni. Volt már, hogy azt mondta, hogy ha már úgysincs sok hátra neki, akkor legalább boldog legyen és őt az evés teszi boldoggá. Ezért szerintem egyáltalán nem hisz benne hogy lehetne egészségesebb. Pedig szerintem ő is örülne neki, ha tudna futkosni az unokái után (már vannak a bátyámtól), vagy ha megélhetné az esküvőmet. És nem mondom, hogy csak vegán étkezéssel lehet egészséges.

13:

Köszönöm szépen a választ! A családnak(rajtam kívül) anyukám főz és néha megkóstolja apukám amit én főzök, amire általában azt mondja, hogy finom, csak nem az ő ízvilága vagy hiányzik belőle a hús vagy ilyesmi. Szerintem ezt csak azért mondja, mert nem akarja elfogadni, hogy egy vegán étel lehet finom.

És én is egyik napról a másikra lettem vegán. Szerintem vannak olyan emberek akiknek így könnyebb.

2020. máj. 4. 12:08
 15/45 anonim ***** válasza:
90%

A 13-as vagyok: vegetáriánius/vegán csak akkor lesz valaki, ha belülröl jön az indíték. Nekem egészségügyi oka volt, hogy kipróbáltam, és mivel jobban éreztem magam, maradtam mellette. De amíg valakiben nincs meg az, ohogy ö maga akarja, addig semmi esély.

Amit anyukád viszont csinálhat, hogy mindenkinek több zöldségfélét föz és arányban kevesebb húst.

Sokat segít ebben, ha nem szelet húsokat készít, hanem összevágott, kisebb darabokból álló fogásokat, akkor egy-egy adagban kevesebb mennyiségü hús is elég.

Körítésnek legyen minden esetben aránylag sok zöldségféle, kevesebb hagyományos körítés, és saláta is minden nap.

A nem fött ételekböl álló étkezéseknél is mindig egyenek zöldségeket, és lehetöleg kevés felvágottat, húsos élelmiszert.

AZ is sokat segíthet uyganis apukádnak, ha nem mond le a húsról ugyan, de mennyiségben kevesebbet fogyaszt, és a növényi éllemisezrekböl meg többet.

2020. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
93%

# 12/: Te vagy az első vegán , aki ilyen normális felfogással rendelkezik! Gratula.


Soha nem találkoztam még hasonlóval!

Az összes többi erőszakos hittérítő volt - akár a neten, akár a való életben.

2020. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
86%

A kölesből túró kábé annyira lehet "ugyanolyan", mint a szejtánból készült wiener schnitzel.

Magyarul: semennyire. :))))

2020. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha ő nem szól bele a te étkezésedbe, és nem erőlteti le a húst a torkodon, akkor te is tiszteld meg azzal, hogy nem erőlteted rá a saját nézeteidet.

Gondolom, te is kikéred magadnak, ha valaki helyetted akar dönteni, vagy folyton olyannal csesztet, amit nem akarsz, esetleg már a tököd is tele van vele. Legyél vegan, teljes mértékben a te dolgod, de baromi képmutató dolog elvárni, hogy veled legyenek toleránsak, de te meg nem vagy az vele. Ő döntése. Ne piszkáld! Simán lehet, hogy amúgy ha nem a lánya lennél, nem mondaná a kajáidra sem, hogy finom DE... (kedves kifogás), hanem kimondaná, hogy neki amúgy nem ízlik. Olyat meg senki se eszik szívesen, ami nem ízlik neki. Szállj le róla már, van elég baja.

2020. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
A legutóbbi hozzászólásomban 12 helyett véletlenül írtam 13-at.
2020. máj. 4. 13:07
 20/45 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező! Mit mond erre az édesapád kezelőorvosa??

Aki kigyógyította őt a betegségéből.


Ha hasznosnak találta volna a gyökeres életmódváltást, nyilván beleírta volna a zárójelentésbe.


Vagy csak én gondolom így?

2020. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!