Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi az a minimum életkor,...

Mennyi az a minimum életkor, amikortól célszerű vegán étkezésre szoktatni a gyermeket?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
84%
Mi meg nem akarunk idióta kérdezőt. Húzzál paszternákot zabálni de a gyerek önálló embernek születik önálló döntésekkel.
2020. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
52%
Mikortól azt eszi, mint Ti. Legyen neki minden bevezetve, de egy idő után úgyse fogtok rá külön főzni. Illetve azt hiszem 2 vagy 3 éves korig napi 500ml tej alapút ajánlanak, erre esetleg figyelhetsz.
2020. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy 8926198900129 tanulmány született arról is, hogy csak akkor egészséges ez a táplálkozási forma, ha nagyon részletesen, pontosan meg van tevezve a különböző tápanyagok bevitele, sokkal több odafigyelést igényel, mint a mindenevő táplálkozás. Valamint azt is kimutatták, hogy gyermekek számára sokkal több kockázatot horodoz.


Mindezt nem azért írom, hogy savazzam a vegánokat, 8 éves korom óta én is az vagyok. Viszont esetemben ez szigorú, dietetikusok által összeállított étrenddel társul és magát a táplálkozási irányzatot is különböző allergiák és érzékenységek miatt követem.

2020. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
89%
Majd ha ő eltudja dönteni.
2020. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:

#11 Végre valami értelmes reakció, köszönöm.


Ezen érv kapcsán azonban egy másik érv is felmerül bennem: cigizni is hagyjuk addig, amikortól önállóan tud dönteni? Kevesebb ember hal meg ugyanis tüdő- és gégerákban (ráadásul ezek egy része nem is dohányos), mint a húsfogyasztás következményeképp.

2020. aug. 11. 17:56
 16/82 anonim ***** válasza:
48%

Tudom, hogy vannak társadalmak, ahol vegán életmódon felnőnek hiánybetegségek nélkül is a gyerekek, de őszintén én megadnám a lehetőséget neki, hogy maga döntsön erről. Tőletek úgyis azt látja majd mintaként, szóval ha ő minimum vegetáriánus étrenden van (vagy akár heti kétszer kap húst is), azzal nem fogtok nagyon mellélőni. Fejlődő szervezetnek jobb többféle forrásból megadni, amire szüksége van, már csak azért is, hogy az ízlése ne lássa kárát.

Amúgy én minimum iskolás koráig mindent adnék neki, és csak az után kezdeném el fokozatosan kivezetni a húst az étrendjéből, vegetáriánussá (de inkább peszketáriánussá) váltva a menüt, és csak max ilyen 12-14 éves kora körül tenném full vegánná az étrendjét. Már ha ebben ő is benne van addigra, mert ezt is figyelembe venném.

2020. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 A kérdező kommentje:
#13 #17 Köszönöm a válaszokat! :)
2020. aug. 11. 17:59
 18/82 anonim ***** válasza:
82%
Az ember még mindig nem növényevő, hanem mindenevő. Biológia. Ha ő akarja, akkor legyen úgy, de ráerőltetni a legönzőbb dolog.
2020. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim válasza:
78%

Ha azt szeretnéd hogy alultáplált legyen és fejletlen akkor minél hamarabb. Ha nem, akkor pedig ne erőltesd a saját hülyeséged a saját gyerekedre. Majd ő eldönti ezt amikor képes lesz rá.


Most jöhet az hogy én biztos a legsz*rabb módon táplálkozom. De szerencsére nem, a lehető legegészségesebb módon eszek, hús, gyümölcs, zöldség, szénhidrát stb.


Mégis egészséges vagyok, nem voltam beteg közel 4 éve.


Dönts arról hogy mi lenne jó a gyereknek, ne pedig arról hogy neked mi lenne "jobb".

2020. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
48%
hát én sokkal szívesebben adnék majd a gyermekemnek ellenőrzött, minőségi tejet, húst, kenyérfélét (meg persze minden mást is), mint valami műanyagból összetákolt, laborban készített pótlékszereket. jó, persze, azon az alapon, hogy minden természetben előforduló anyag szénné és vízzé bontható, úgy rohadt sok minden építhető is, de attól még nem lesz valami egészségesebb a műhús, hogy nem burger kinges, hanem extravegán matrica van rajta...
2020. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!