Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi az a minimum életkor,...

Mennyi az a minimum életkor, amikortól célszerű vegán étkezésre szoktatni a gyermeket?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
89%
Ez még mindig tart? Az Éhezők Viadala semmi volt ahhoz képest, ahogy itt tépik egymást a népek. Ehhez popcorn dukál :D
2020. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
84%
#73, de csak bio Vega popcorn!!
2020. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
81%

#74

Nyílván és mellé csakis kókusz tej :D

2020. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
88%
#36: "De Ti egy 2-3 év fölötti gyereknek szoktatok külön olyat főzni, amit Ti nem esztek meg?" - Én szoktam, elég gyakran (pl. tészta, nokedli). Olyat is szoktam főzni, amit ő vagy a férjem szeret, én viszont nem igazán, így ha nekik nem főznék ilyet, én nem ennék (pl. gyümölcsleves, babfőzelék). Hideg ételekből is vannak olyanok a hűtőben/spájzban, amit csak 1-2 ember eszik a családból. Szerintem ez teljesen normális dolog, ne egy ember ízlése határozza már meg teljes mértékben, mit ehet a család többi tagja és mit nem.
2020. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
86%
Már onnan tudni lehetett, hogy ez troll kérdés, hogy a kérdező Bing böngészőt használ :D :D
2020. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
Már a topik alapból olyan, hogy trollkodás lesz belőle
2020. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 csigásdió válasza:
66%
Ha ő nem akar az lenni, akkor ne szoktasd rá, de ha az akar lenni akkor is legyen minimum 14
2020. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim válasza:
95%

Először is tisztában vagy, hogy a vegán étrend mit jelent? Vagy vegetáriánusra gondoltál? Ha vegánra akkor a raw vegánra vagy a "simára"? Tudod milyen hiánybetegségeket okozhat, ha nem figyelsz oda?

Ha ezekre tudod a választ akkor van egy pár dolog, amit figyelembe kell még venni:

- Ő akarja-e, van-e kedve hozzá? Tudna vagy szeretne-e hús nélkül, vagy sajt, tejtermékek nélkül étkezni? Erőltetni nem szabad, mert azzal pont az ellenkezőjét váltod ki! Egyébként meg 18 éves kor alatt én nem ajánlanám, mert eszméletlen nagy fokú mindennapi odafigyelést igényel, ha jól akarod csinálni!

- Az átállás nem megy az egyik napról a másikra. A bélflórának, bél baktériumoknak hozzá kell szoknia. Vagyis legalább is érdemesebb így csinálni. Azaz ha nagyon nem evett eddig zöldségeket, vagy keveset, akkor el kell kezdeni többet adni neki. A fokozatos átállás a fontos!

- Fontos, hogy ha vegnáságról beszélünk, akkor beszélnünk kell a fehérje komplettálásról is. Erre gyerekeknél vagy 40 év felett fokozottan kell figyelni.

- Ugyanígy fontos pl.: a hormonrendszer miatt az esszenciális zsírsavak teljes tárának biztosítása. Mert ha pl. lány gyerekről beszélünk, akkor a rosszul kivitelezett vegánság a ciklusát szétbarmolhatja.

- Ugyanilyen fontos a B12 megfelelő pótlása...

- fontos tudni, hogy van-e valamilyen betegsége? Pl vérszegény-e, mert azoknak a vegánság nagy kockázatokkal jár. A megfelelő vasbevitel növényekből nagyon nehezen jön össze a rossz felszívódás miatt.


és még sorolhatnám tovább. Tehát divatból nem szabad vegánnak lenni, csak full tudatosan lehet csinálni. Azt a gyerekkel pedig még inkább, mert tönkre vághatod az egészségét.


Nem tudom a szituációt, de szerintem érdemesebb először az egészséges ételekre és sportra nevelni őket. A csipsz, finomított szénhidrátos dolgok, feldolgozott élelmiszerek elhagyása. A többi meg majd úgy is jön magától.


Remélem segítettem!

2020. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim válasza:

A célszerűség megválaszolásához meg kell határozni a célt is.

Azt lehet tudni, hogy a génekben meghatározott testi jellemzők bizonyos határok közt mozognak, amelyeket a táplálkozással maximálisan, vagy minimálisan lehet kihasználni. A sportolóknál mindkettőre van példa, ugyanis sportágtól függően törekednek bizonyos testi jellemzők maximális elérésére (pl.: testmagasság a kézi-, vagy kosárlabdázóknál), vagy a lehető legkisebb méretre való csökkentésére (pl.:testmagasság, lányoknál mellméret a tornászoknál). A fejlődő szervezetbe bevitt táplálék mennyisége és minősége tudja befolyásolni a testmagasság, a vázrendszer, az izomzat végleges fejlettségét. A speciális táplálkozással csak roppant nagy felkészültséggel és odafigyeléssel biztosítható a szervezet fejlődése számára legoptimálisabb tápanyagok bevitele, ami magyarra lefordítva annyit jelent, hogy ha azt akarod, hogy a gyermeked ne fejlődjön rendesen, akkor mihamarabb térítsd át a vegán étrendre, mert az iskola edzés és egyéb kötelezettségek teljesítése során szinte lehetetlen a speciális étrend magas szintű biztosítása, és így szinte biztosan alulfejlett lesz.

2020. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
Soha. Mármint amíg nem fejlődik ki teljesen a teste.(mert ha tetszik ha nem a hús kell az egészséges fejlődéshez) ha kifejlődött akkor már maga dönt.
2023. szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!