Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi az a minimum életkor,...

Mennyi az a minimum életkor, amikortól célszerű vegán étkezésre szoktatni a gyermeket?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
84%

#30

Ha a képebe toljátok mindenkinek a református elveket és kényszeresen térítitek a jónépet, akkor igen :)

2020. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim válasza:
90%

Hát Kérdező, tanulmányokkal takaróztál.

Meg dobálózol ezzel-azzal.


De egy értelmes választ arra, hogy miért lenne célszerű SZERINTED! egy gyermeket vegán étrendre szoktatni, nem tudtál adni.

2020. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
18%

Bevezetni mindenképp bevezetném neki, hogy ha később úgy dönt, szeretne húst és tejterméket enni, ne legyen belöle problémája.


De 1,5 éves kortól nem föznék külön. Mi mondjuk nem vagyunl vegánok, de csak heti 1-2 alkalommal eszünk húst és a gyerek sem fog többször kapni.


Igaz, én a válaszolók nagy részébel ellentétben csak olyan kérdésekhez szólok hozzá, amiben tájékozott vagyok, ezért tudom, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek egy jól megtervezett vegán étkezéstöl sem.

2020. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
65%

11-es vagyok: lehet, hogy rosszul tudom, de a vegánok nem azért nem eszik a húst, mert káros (a dohányzás az), hanem nagy állatvédők.

Szóval abban egyetérthetünk, hogy nem káros, míg a cigi igen. Így joga van eldönteni, mit szeretne. Szerintem.

Azért adj neki lehetőséget arra, hogy megismerje ezt az étrendet is. Üdv.

2020. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok vegán se én, se a gyerekem és a kérdezőt sem védem. De Ti egy 2-3 év fölötti gyereknek szoktatok külön olyat főzni, amit Ti nem esztek meg? Nem a havi 1 borsófőzelékre gondolok, hanem rendszeresen, heti szinten.

Hagyni kell a gyereknek, hogy a nagyszülőknél és az oviban/suliban azt egyen, amit akar, viszont otthon azt eszi, ami van.

2020. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 A kérdező kommentje:

#32 Olvasd el még egyszer a kérdést, ha bármiféle térítési próbálkozást belelátsz, hát...gratulálok :) ezzel szemben a vegánok és vegetáriánusok többsége napi szinten kénytelen a primitív prolik részéről elviselni a nézetei miatti megaláztatást. Jobb esetben ez lepereg az emberről, de sajnos nem mindenki dolgozza fel ilyen könnyen a lelki bántalmazást, még ha az a plebstől származik is.


#33 Ugyan miért adnék választ? Nálam okosabb, tájékozottabb táplálkozási szakemberek, orvosok már köteteket töltöttek meg a témával, nem tudok semmi extrát hozzátenni azokhoz :)


#35 Ez nem feltétlenül így van, meglehetősen változatosak lehetnek az okok az etikaiaktól elkezdve az egészségügyieken át egészen az anyagiakig. A napi szintű húsevés pedig kifejezetten káros.

2020. aug. 11. 20:00
 37/82 anonim ***** válasza:
54%
de mégis, érdekelne, mit adsz a gyereknek, ha nem pancsolt szrokat? csak zöldséget és gyümölcsöt fog egész életében fogyasztani vízzel?
2020. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
69%

Jajj Istenem itt mindenki annyira "plebs" bezteg te az arisztorácia mintaképe vagy, mégis itt vársz választ a sok "prolitól". Pedig mennyi kötetet megtöltöttek már hozzád hasonló extra intelligens emberek a csodás vegánságról.

Te ostobább vagy mint amilyennek elsőre tűntél.

2020. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg egy elvakult hüle szülő akarata károsabb mint a hús evés.


Egy gyermeknek hagyni kell, hogy maga hozza meg a döntést hogyan és mit szeretne enni.


Ha Te vegán vagy, legyél.. De a gyerekednek vezess be mindent és hagyd dönteni.


Az ember mindenevő nem pedig egy összetett 4 gyomrú tehén..

2020. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
85%

És te vajon miért pazarlod ránk az időd, ha itt mindenki proli, aki egész nap csak disznót eszik meg sört vedel??? Erre válaszolj már.

Jaaa hogy unalmadban itt provokálsz.

Amúgy jellemző hogy mindig azok proliznak a legjobban akik azt se tudjàk mit jelent a szó. Az meg sokat elárul az értelmi szinteről, hogy minden válaszra csak személyeskedéssel tudsz reagálni. Hiába a növényzabálástól sem fejlődik a kommunikációs készséged. Valakitől csak ennyi telik.

2020. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!