Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nehéz volt áttérni...

Vegánok, nehéz volt áttérni az étrendre? Nem kívánjátok néha a nem-vegán kajákat? Én néha majd megőrülök.

Figyelt kérdés

Elítélendő ha vegánként néha eszek húst vagy tejterméket?


Fél éve tértem át a vegán életmódra, de inkább etikai okokból (kizsákmányolás ellenzése, állatvédelem) nem azért mert annyira szeretném a zöldséges ételeket. Néha utálom magam, egyszerűen nem ehetek egy pizzát vagy egy tésztát, szinte mindenben van legalább sajt amiket szerettem... Persze van vegán pizza de köze sincs az "igazihoz". Nyáron mondjuk egy strandon, konkrétan semmit nem tudok enni gyümölcsön kívül, éhen kell halnom. A hús is hiányzik de arról talán le tudok könnyebben mondani...

Egyáltalán vegánnak számítanék ha néha ennék tejterméket v húst de csak nagyon ritkán? Mondjuk havi 1x.? Mit gondoltok?



2020. szept. 29. 21:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Azt hogy nem értem minek erőlteti mindenki magára. Ha ennyire rossz hagyd a francba.
2020. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha vegán vagy "etikai okokból", akkor nem eszel semmiféle állati terméket.

Ha néha eszel, akkor nem vagy vegán, legfeljebb egyet értesz elvileg velük.

De szerintem nem kell ennyire megpróbálni magad beskatulyázni, ha nem tudod tartani a rendszert.

Ha tejtermékeket fogyasztasz, akkor laktovegetáriánusnak lehet csak nevezni.


Ettöl függetlenül nem egészen értem a problémadat, és vegán módon étkezem - nem nevezem magam vegánnak! - kizárólag egészségügyi okokból, de nem jelentett még problémát az, hogy elkerüljem pl. a sajtot, meg strandon sem csak gyümölcsöt tudok enni - elég egyszerüen megoldható, vagy olyasmit eszem, ami "állatmentes" vagy viszek magammal azt, amit enni akarok és enni tudok. (Ugyanis nálam a "néha eszem tejterméket, húst vagy tojást" annyit jelent, hogy utána legalább egy hétig beteg vagyok, megy hasam, görcsölök, stb - szóval nekem be "kell" tartani a szabályokat)

2020. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem azt esz, amit kíván a szervezeted? Nyilván nem véletlenül őrülsz meg, valami nagyon hiányzik a testnek, és próbál jelezni.


Én sem értem, minek erőlteted ezt az étrendet (látom az okát, de akkor sem vágom), ha nem érzed jól magad benne, akkor ne folytasd, vagy ne ilyen formában.

2020. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen hulyeseget csinalsz, a szervezeted is jelzi raadasul reg bebizonyitottak, hogy a novenyek is ereznek igy megdolt a veganok legnagyobb "érve"...

Oke, hogy vigyazol a kornyezetedre, nem zsakmanyolod ki az allatokat stb, ennek van ertelme, ahogy a fentarthato gazdalkodasnak, bio-öko farmoknak is, hisz az a jövö.

De mi emberek mindenevok vagyunk, tehat nem a teljes megvonas a jo, hanem a mertekletesseg! Nameg megvalogatni honnan veszed a tojast, a hust, a tejet stb.

Nem mindegy, hogy a szabadban kapirgalt a csirke vagy szuk ketrecekben egymas hegyen-hatan vergodott. Az ilyesmit en is ellenzem, keves hust eszem csak.

De a tojasert es tejert senkit nem kinoznak meg olyan ertelemben, mint a husert, nem olik le az allatot, nem nyuzzak meg stb.


Te inkabb vegetarianus vagy, vagy talan az se.😊 Ami nem baj, nem is kell. Az ember nem novenyevo allat.

2020. szept. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell magadra címkéket ragasztani, azért mert divatos?

Egyél, amit jól esik, ha nem eszel húst, csak ritkán, az már nem vegánság, de ugyanúgy döntés kérdése. Semmivel nem leszel elítélendőbb, mintha nem ennéd meg, de tulajdonképpen vágynál rá, hiszen nem vagy vegán, csak sodródsz egy számodra vonzó képben, ami az ízlésedhez közel áll.

2020. szept. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
41%
8 éves koromb óta vegaként élek (ez 17 év), már nem tudom, miért, de nem akartam állati dolgot ennyi. Teljesen hozzászoktam, nem hiányzott, inkább az volt a baj, hogy egy pizzát nem lehet rendelni, mert mindenen hús van, vagy ha az nincs épp, akkor a vegán rajta a gomba, amire ember nem vesz rá, hogy megegyem valaha is. Szóval éttermet is nehéz találni, ahova néha be lehet ülni és húsmentes ételt enni, főleg vidéken. Egyetemistaként már könnyebb volt Pesten ázsiai vega kifőzdét találni. Most 25 vagyok, de néha (mentruációs időszakban) nagyon vágyom egy pár szelet felvágottra vagy húsgombócra, de máskor nem bírnám megenni. Az olasz ételekkel itthon az a baj, hogy nem igazi olasz. Ők nem tesznek rá húst, csak zöldség paradicsomos szószban. A húst a britek tették hozzá, mi meg átvettük tőlük. Ez a bolognai meg milánói szósz csak nálunk létezik, ott nevetnének ezen. Egyébként környezetvédelem szempontjából is jobb, ha az emberek kevesebb húst esznek, nincs rá akkora szüksége a szervezetnek, mint sok száz éve volt.
2020. szept. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

"Elítélendő ha vegánként néha eszek húst vagy tejterméket?"


Ha húst vagy tejterméket eszel nem vagy vegán

2020. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%

OFF: ma 03:43-es


Az olasz ételekkel kapcsolatban igencsak tévesek az információid, rengeteg tésztaételre eredetileg is tettek hús, a britek akkoriban még csak vélelten sem jártak arrafelé.

Olasz bolognai szósz léteik, mégha nem is ugyanolyan, mint amit MO-on készítenek, de darált hús van benne.

2020. szept. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Értelemszerűen nem vagy vegán, a néha eszel állati eredetű élelmiszert.


SZERINTEM ez nem elítélendő, akkor legyél csak simán "plant-based". Nekem is az étrendem 99,9%-a növényi eredetű, nagyon ritkán eszek házi sajtot meg házi tojást, és szeretem a mézet. Eszem ágában sincs vegánnak nevezni magam így.



#4

Nagyon sok hamis állítást szedtél össze. :)

- ki bizonyította be és hogyan, hogy "éreznek" a növények?

- a tojás és a tej sok esetben sajnos még több szenvedéssel jár, mint a hús :(

- a bio cuccokkal az a baj, hogy az már az a pont ahol ellentmond egymásnak a környezetvédelem és az állatvédelem. Az állatoknak mi a jó? Ha legelőn, nagy területen tartják, nem tenyésztik túl, nem tömik hormonnal és antibiotikummal. Na de ez a környezetnek is jó? Sokkal nagyobb az egységnyi termékre jutó víz- és területhasználat, lsd: [link]

Ezekből tényleg keveset lenne jó fogyasztani.

Amúgy egyetértek veled abban, hogy már a csökkentés is jó, nyilván sokkal jobb mint a semmi, de ettől még nem lesz "hülyeség" a tisztán növényi étrend.

2020. szept. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Mansour ***** válasza:
48%

"etikai okokból (kizsákmányolás ellenzése, állatvédelem)"

Azt ugye tudod, hogy ilyen okból nem lenne szabad semmilyen műszaki eszközt és ruházati terméket sem venned, hacsak nincs hitelesen tanúsítva, hogy a fenti szempontokból feddhetetlen.

2020. szept. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!