Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nehéz volt áttérni...

Vegánok, nehéz volt áttérni az étrendre? Nem kívánjátok néha a nem-vegán kajákat? Én néha majd megőrülök.

Figyelt kérdés

Elítélendő ha vegánként néha eszek húst vagy tejterméket?


Fél éve tértem át a vegán életmódra, de inkább etikai okokból (kizsákmányolás ellenzése, állatvédelem) nem azért mert annyira szeretném a zöldséges ételeket. Néha utálom magam, egyszerűen nem ehetek egy pizzát vagy egy tésztát, szinte mindenben van legalább sajt amiket szerettem... Persze van vegán pizza de köze sincs az "igazihoz". Nyáron mondjuk egy strandon, konkrétan semmit nem tudok enni gyümölcsön kívül, éhen kell halnom. A hús is hiányzik de arról talán le tudok könnyebben mondani...

Egyáltalán vegánnak számítanék ha néha ennék tejterméket v húst de csak nagyon ritkán? Mondjuk havi 1x.? Mit gondoltok?



2020. szept. 29. 21:50
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

2 évig voltam vegán, azóta egy éve vegetáriánus vagyok. A legnagyobb bajom az volt, hogy ha elutaztam, szinte semmit nem tudtam magamnak venni, amit hirtelen megehetek! A második legnagyobb bajom a vegán pizza volt. Mindent meg tudtam enni sajt nélkül, de a pizza kivétel. A pizza egy olyan kaja nekem, amit akkor rendelek, ha lusta vagyok főzni. Ez nagyon hiányzott, így először a pizza volt az, amin engedélyeztem magamnak sajtot. Ez továbbra is így van, szoktam magamnak margarita pizzát rendelni, de ezen felül továbbra sem veszek magamnak sajtot. Tojásból a YouTyúk-ot veszem, utána lehet nézni, azok a tyúkok teljesen barátian vannak tartva. De tojást sem eszem minden nap, csak amikor megkívánom... Egyszerűen képtelen vagyok zabkását reggelizni, soha többet nem menne le a torkomon annyit ettem!

Meg tudlak érteni. Azt tanácsolom, próbálj meg valahol a vegánság és vegetáriánusság között egyensúlyozni, ha nem megy, akkor legyél vega, még az is sokkal jobb!

A húsra azt tudom tanácsolni, ha ilyen ritkán szeretnél enni, próbálj meg valami márkás vegán húst venni, háha kielégíti a hús iránti vágyadat. Nekem szerencsére nincs ilyen bajom, nem hiányzik a hús, de megértem azt, akinek igen! Ezek a vegán húshelyettesítők pont ezért készültek! Ha ez sem segít, akkor még mindig van egy tábor, akikhez csatlakozhatsz, a flexitáriánusok tábora, akik tudatosan törekednek a minimális hús fogyasztásra, szám szerint havonta 1-2szer engedik magukat húst enni. Angliában hatalmas tábora van a flexitáriánusoknak, a flexi szó egyébként rugalmasat jelent, vagyis rugalmas vegetáriánusokról van szó. Én személy szerint nagyon támogatom a vegetarianiznus minden ágát! Hajrá!

2020. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!