Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nehéz volt áttérni...

Vegánok, nehéz volt áttérni az étrendre? Nem kívánjátok néha a nem-vegán kajákat? Én néha majd megőrülök.

Figyelt kérdés

Elítélendő ha vegánként néha eszek húst vagy tejterméket?


Fél éve tértem át a vegán életmódra, de inkább etikai okokból (kizsákmányolás ellenzése, állatvédelem) nem azért mert annyira szeretném a zöldséges ételeket. Néha utálom magam, egyszerűen nem ehetek egy pizzát vagy egy tésztát, szinte mindenben van legalább sajt amiket szerettem... Persze van vegán pizza de köze sincs az "igazihoz". Nyáron mondjuk egy strandon, konkrétan semmit nem tudok enni gyümölcsön kívül, éhen kell halnom. A hús is hiányzik de arról talán le tudok könnyebben mondani...

Egyáltalán vegánnak számítanék ha néha ennék tejterméket v húst de csak nagyon ritkán? Mondjuk havi 1x.? Mit gondoltok?



2020. szept. 29. 21:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
28%
Nem volt nehéz. Néha előfordul, hogy eszembe jut egy-egy étel, amiket régen szerettem, de biztosan nem tudnám megenni, ha elkészíteném magamnak vagy valaki megkínálna vele. Te tudod, hogy neked belefér-e, hogy eszel valami állatit, csak magaddal kell elszámolnod. Próbáld ki, hogy ízlik-e, vagy úgy egyáltalán, meg tudod-e enni anélkül, hogy rosszul érezd magad. Ha igen, akkor eldöntheted, hogy csak egyszeri alkalom volt vagy rendszert csinálnál belőle, ha nem, akkor pedig tudod, hogy nem megy
2020. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%

Mansour: ez teljesen hülye érvelés, mert ha valaki tenni akar akar egy területen valamit a környezetért, akkor már többet tett, mint aki azzal jön, hogy más sem tesz semmit!

A kérdezö nem azt állítja, hogy semmi olyasmint nem használ, ami árthat a természetnek, hanem csak annyit, hogy csökkenteni akarja a károkozást.

2020. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Mansour ***** válasza:
50%

#12

Jól teszi, de még jobb, ha következetes.

2020. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
33%
Ha húst akarsz enni egyél húst ne az eszedet játsszad. Ennyire nem kell mindenáron hülyének lenni. Senkisem tart fegyert a fejedhez hogy vegán légy.
2020. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%
13-as: azt mindenki megteheti, hogy azt eszik, ami szerinte megfelelö, azt azonban nem, hogy nem használ semmi technikai dolgot, mert a megélhetéshez szükséges sok minden.
2020. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Mansour ***** válasza:
85%

A félreértések elkerülése végett, minden tiszteletem a kérdezőé, maximálisan becsülöm, hogy etikai okokból felvállal valamit. Ezért elnézést is kérek, ha úgy fogalmaztam volna, hogy sértő vagy akár csak kellemetlen rá nézve.

Csak arra akartam volna rávilágítani, hogy vajon miért nincs olyan tömegmozgalom, ami elutasítja vagy legalább korlátozná a technikai eszközök ésszerűtlen mértékű használatát, az új eszközök vásárlásának állandó kényszerét. Vagy a tömegtermelésben előállított ruházati cikkek vásárlását. És miért vált ugyanakkor a vegánság széleskörűen támogatott, divatos "mozgalommá". Szerintem egyszerű a válasz: ebben van üzleti lehetőség, míg az előbbi két dologban nincs. Amíg "vegán" dolgokat drágábban lehet eladni, mint a hagyományos dolgokat, addig a vegánság "menő" és széleskörben propagált eszme lesz. És ezzel egy olyan területet biztosítanak a kizsákmányolás és a környezeti problémák ellen tenni akaróknak, ahol úgy érezheztik, hogy tesznek valamit az ügy érdekében, de közben az üzleti érdekek nem csorbulnak. És egyébként ezzel valóban tesznek is valamit az ügyért, csak éppen az alapprobléma marad megoldatlan.


"azt mindenki megteheti, hogy azt eszik, ami szerinte megfelelö, azt azonban nem, hogy nem használ semmi technikai dolgot, mert a megélhetéshez szükséges sok minden."

Ez így van, és nem is mondom azt, hogy semmilyen technikai eszközt ne használjunk, csak azt, hogy például ezt is lehetne úgy korlátozni, szabályozni, mint az étkezést. Szerintem, ha valakinek a megélhetéséhez mindig az aktuálisan legújabb kütyük szükségesek, annak érdemes átgondolnia az életét...

2020. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

Rendben van, egész más így, mint az eredeti válaszodat ahogy értetttem.

Elvileg egyébként vannak ilyen mozgalmak is, csak jóval újabb keletüek, mint a vegánság - a kevés/nulla szemét mozgalom pl. ilyen.


Viszont abban tévedsz, hogy a vegán "cuccok" drágábbak, ugyanis a vegán étkezéshez semmiféle speciális dolog sem kell, CSAK növények. Az, hogy ma árulnak vegán "húspótlókat", "tejtermékpótlókat", stb, az csak egyes vegánok kényelmessége miatt van, ezeket ugyanis bárki háilag elö tudja állítani, ha akarja. A vegán étkezéshez azonak nincs szükség ezekre, csak a mindenhol kapható közönséges gabonákra, zöldségfélékre, hüvelyesekre, olajos magokra - és semmi másra!


Én azért eszem vegán módon, mert az állati fehérjékre intoleranciám van, illetve sok egyéb adalék is okozhat problémát nálam. Ezért KIZÁRÓLAG olyan növényi élelmiszereket veszek, amik nincsenek feldolgozva, és sokkal olcsóbbak, mint a hagyományos étrendben megszokottak. Csak mivel mostanában divat is lett a vegánság sokak számára, ezért reklámozzzák mindenfelé a speciális "vegán" élelmiszereket, amiknek tényleg semmi értelme.


A másik témádra meg: ahol lehet, én is csökkentem a felhasználást, amíg arra megfelelöek a technikai eszközök, amire szükség van, addig nem veszek másikat, ugyanez érvényes a ruházatra is, nem kell 50 nadrág, cipö, stb senkinek, vagy ha mégis vesz ennyit, akkor azt használja addig, amíg nem mennek tönkre.


Magyarul, aki komolyan gondolja a természetvédelmet, annál alapvetö, hogy ne pazaroljon semmilyen formában, ne ártson másoknak fölöslegesen, mégha nem is túl egysezrü a gyakorlatban!

2020. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Mansour ***** válasza:
80%

"Ezért KIZÁRÓLAG olyan növényi élelmiszereket veszek, amik nincsenek feldolgozva, és sokkal olcsóbbak, mint a hagyományos étrendben megszokottak."

Ez igaz, csak ehhez az kell, hogy legyen időd megfelelően elkészíteni ezeket.


"Magyarul, aki komolyan gondolja a természetvédelmet, annál alapvetö, hogy ne pazaroljon semmilyen formában, ne ártson másoknak fölöslegesen, mégha nem is túl egysezrü a gyakorlatban!"

Abszolút egyetértek, de ehhez nagy elszántság és nem kevés odafigyelés szükséges. Sajnos nagyon kevés olyan ember van, aki valóban ilyen komolyan gondolja. A kényelem, a jólét nagy csábító erő, és a marketing is teljes erővel a fogyasztás növelésén, a kereskedelem pörgetésén dolgozik.

2020. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy mi lesz ha havi egyszer eszel egy sajtos pizzát vagy egy szelet húst ,komolyan nem értem ..

Józan paraszti ésszel átgondolva,ez a mennyiség SEMMIT nem számít .. Komolyan azt hiszed,hogy kevesebb tehenet fognak megfejni ha nem eszel a strandon tejfölös lángost ?

Ezt utálom a legjobban a vegánok nagy részében,hogy még azokat is leszólják aki legalább próbálkozik,mint a kérdező .

Szerintem meg ne aggass címkéket magadra és egyél amit akarsz .Szép,hogy vannak elveid,de könyörgöm nem csak végletek léteznek egyrészt,másrészt meg tudod ki akarna így élni,hogy szenvedésnek érzed ha enned kell .

2020. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
31%

19-es

Nem tudom, most kivel akarsz veszekedni, de ha valaki ELVBÖL nem eszik meg valamit, akkor nem várható el töle, hogy néha másként tegyen.


TE például nem tudom, ennél-e kutyát, vagy gyereket, ha már eleve nem élnek. A te logikád alapján ugyanis akkor már mindegy, ha nem eszed meg öket, akkor sem támadnak fel.


Egyébként ha sokan nem esznek/vásárolnak húst vagy húsos ételeket, illetve állati termékeket, akkor idövel igenis kevesebb tehenet vagy más állatot tartanak vagy vágnak le, mert ha a termék ott marad a polcokon, akkor csökkenteni fogják a termelést.


De én, ahogy említettem, nem vagyok vegán, és éppen azért nem eszem állati eredetü ételeket, mert akár egy-két falattól is napokig komolyan beteg vagyok töle.

2020. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!