Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nehéz volt áttérni...

Vegánok, nehéz volt áttérni az étrendre? Nem kívánjátok néha a nem-vegán kajákat? Én néha majd megőrülök.

Figyelt kérdés

Elítélendő ha vegánként néha eszek húst vagy tejterméket?


Fél éve tértem át a vegán életmódra, de inkább etikai okokból (kizsákmányolás ellenzése, állatvédelem) nem azért mert annyira szeretném a zöldséges ételeket. Néha utálom magam, egyszerűen nem ehetek egy pizzát vagy egy tésztát, szinte mindenben van legalább sajt amiket szerettem... Persze van vegán pizza de köze sincs az "igazihoz". Nyáron mondjuk egy strandon, konkrétan semmit nem tudok enni gyümölcsön kívül, éhen kell halnom. A hús is hiányzik de arról talán le tudok könnyebben mondani...

Egyáltalán vegánnak számítanék ha néha ennék tejterméket v húst de csak nagyon ritkán? Mondjuk havi 1x.? Mit gondoltok?



2020. szept. 29. 21:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
64%

#19

Nem értelek. Ha én ELVBŐL elutasítok valamit, akkor nincs olyan, hogy "csak egy kicsit"..... Ez olyan mintha azt mondanám, hogy hithű katolikus vagyok, de néha, ritkán azért csinálok szertartásokat a Sátánnak is.. de csak néha, ettől még jó keresztény vagyok. :D

2020. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Nem elítélendő, de akkor nem vagy vegán, hanem olyan ember, aki csak ritkán esik húst :D


Nekem nem volt rossz, én először csak a tejterméket (kivéve sajt) hagytam el, évekig, aztán a húst, aztán végül a sajtot és tojást is, lehet hogy így fokozatosan könnyebb, mint egyből mindent elhagyni, nem tudom.

Nem kívánom a húsos, tejes kajákat egyáltalán, eleinte még az illatuk tetszett, de már attól is rosszul vagyok. Annyi, hogy nem olyan kényelmes, mint előtte, hogy bármikor bárhova bemehetek kajálni, vagy bárhonnan rendelhetek, ha nincs kedvem főzni, és nem a nem-vegán kaját kívánom meg, hanem a nem-vegán kaja könnyű elérhetőségét és változatosságát nem-ottoni környezetben.


Egyébként én csak növényi eredetű kajákat eszek, és még így sem tartom magam kifejezetten vegánnak, mert pl. van bőrcipőm meg ilyenek.

Nem akkor lesz valami fontos vagy elfogadható, ha nevet is adunk neki vagy mindenképpen bekategorizáljuk, akkor is, ha nem illik oda.

2020. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
67%

Szerintem ne gondold túl. Ha már 50%-kal csökkented az állati eredetű táplálékbeviteled sokat teszel a környezetért és az egészségedért, ha egy életen át tartod és odafigyelsz. Attól nem vagy rossz ember ,hogy nem birod ki ,hogy ne egyél néha ilyeneket. De ha ésszerűen, mérsékletesen eszel akkor már jobb ember vagy, aki odafigyel a környezetésre és egészségére.


Sajnos az emberek 90%-ka a fejlett országokban eszméletlen sok húst és tejterméket eszik, jóval többet mint kéne, és ez a mértéktelen fogyasztás a legnagyobb okozója a környezetünk (és nem utolsó sorban az egészségünk) szennyezésének és "szétbarmolásának". Ráadásul azért ,hogy ezeket az irreális igényeket ki tudják elégiteni a termelők, borzasztó körülmények között tartják az állatokat. Lehet pár rejtettkamerás és kiszivárgott felvételeket találni a neten ezekről. Szerintem felháboritó és szivszaggató, ami ezeken a telepeken folyik.


Szerintem ne vond meg magadtól amit szeretsz, csak okosan szelektáld és válaszd meg mit, honnan veszel. Próbáld meg őstermelőktől, piacon beszerezni a húst, tojást, tejet, olyan eladóktól akikről tudod ,hogy szabadon, normális körülmények között tartják az állataikat. Kerüld a szupermarketeket és a gyorséttermeket. Ne támogasd az ipari állattartást!

2020. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznos dolgokat írtatok. Napok óta ezen gondolkozom. Még egy kis idő kell hogy átértékeljem a dolgokat, de igen, a legegyszerűbbnek tűnik, hogy csak NAGYON kevés tejterméket/húst eszem. Mondjuk havonta 1-2x. Persze ahogy írjátok, akkor már nem leszek vegán. Talán jobb is így, mert pont a vegán "társadalom" miatt van rajtam egy elég nagy kényszer - próbálok valahova tartozni, és közben utálom magamat, mert a lelkem mélyén vágyom ezekre a kajákra.. Miközben néhány vegán már azért megvet engem, ha nem 100%-ban vegán minden amit megveszek. Sajnos nincs ennyi időm, igyekszem rengeteg időt rászánni, de lehetetlen megmondani, minden háztartási cikkről hogy vegán-e..


Igyekszem emellett még minimalizálni a fogyasztói cikkeket, amiket megveszek, a műanyagot, a karbon lábnyomot, stb. Nem vagyok zero-waste, közel vagyok hozzá, de a teljes zero-waste egy idegbaj (próbáltam pár hétig). Egyesek szerint ha életedben egyszer felülsz egy repülőre már lenulláztad az egész életed során a zero-waste törekvéseidet, szóval mindegy.


Úgy vélem nem az őrült célok hajhászása a cél, és rávilágítottatok, hogy az étkezésben sincs ez másképp. Nem leszek rosszabb, ha néha-néha eszem húst, max nem mondhatom magamról, hogy vegán vagyok. Ezt egy kicsit sajnálom, de talán jobb lesz így. :)

2020. okt. 5. 23:24
 25/31 anonim ***** válasza:
52%

Akkor viszont arra figyelj, hogy óvatosan egyél ritkán ilyesmit, én is így kezdtem hogy majd néha azért egy kis hús belefér ritkán, mondjuk vendégségben.... végül eljutottunk oda hogy brutál rosszullétet okozott ha megpróbáltam enni egy keveset, de ez legalább rövidre zárta a témát. :D

Szóval jótanács: akkor egyél ilyeneket, ha utána otthon vagy pár órát.

2020. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
64%

Ha annyira bűntudatod van, vegyél közeli lejáratú ételeket, amiket másnap már nem adhatnak el, amiket egyébként kidobnának, és csak szemét lenne

belőle (vagy esetleg, amit kidobtak, mert lejárt, de még ehető, ha van közeledben oylan bolt, ahol kiteszik a lejárt cuccokat.)

2020. okt. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

Le lehet pontozni a #25-ös válaszom, ettől még nem fog kevésbé rosszullétet okozni. :)

(Vagy mi volt a probléma vele pontosan? Kifejtené valaki?)

2020. okt. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
48%
27, én nem szavaztam a válaszodra, de nem mindenki, és nem mindenféle hústól (szalonnától, tejterméktől..stb) lesz rosszul fizikailag (ráadásul a kérdező most kezdte, a szervezete nincs még elszokva tőle). én vega voltam 13 évig régebben. Nekem, ami változást hozott, hogy újra ettem húst, hogy sokkal finnyásabb lettem a húsokra (bár előtte sem voltam egy húsimádó), pl. csak a csirkelemmet szeretem, de azt se mindig, a korábban imádott májtól megundorodtam, fizikailag rosszul attól lettem párszor, ha füstölt sertést, vagy marhát főztek valamibe, amiből ettem, és sokáig émelyegtem tőle (és nem azért, mert megtudtam, hogy belefőzték, hanem már előtte is, tehát biztosan fizikailag okozott valamit).
2020. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
45%

#28

Tudom, pontosan ezért nem azt írtam hogy szabályszerűen mindenkivel ez van, hanem hogy óvatosan, mert történhet akár ilyen is...

2020. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
94%
ha szenvedsz állj le, úgy semmi értelme.amúgy meg nem baj ha nme vagy 100% vegán. ennek a földnek sokkal több szüksége lenne sok tökéletlen vegánra mint egy pár tökéletesre
2020. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!