Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák nem gondoltatok meg...

Vegák nem gondoltatok meg arra, hogy újra egyetek húst?

Figyelt kérdés

3 honapja lettem vega kornyezettudatossag miatt, nem is hianyzik a hus.

kesobb ez fog valtozni?


2020. dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

azért írom, hogy nincs rá szüksége mert nincs :D nem hal bele senki ha nem eszik húst, mert fehérjére van szüksége. Ami húsban ÉS a növényekben is megtalálható, annyi, hogy komplettálni kell.

Ha biológiai szükséglet, hogy élik le emberek úgy az életüket, hogy soha egy falat húst nem ettek?

Ez olyan, hogy nem sokkal ezelőttig, mindenki azt hitte, hogy a tej milyen egészséges mert az folyt mindenhonnan. Közben kiderült, hogy annyira mégsem. Na hát a húsipar is tolja a pénzt abba, hogy azt hidd, szükséged van húsra, holott nincs.

2020. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

21 Hús nélkül még talán lehet élni, viszont minden nemű állati eredetű ételt kizárva nem.

Butaság a húsiparral jönni, a húsipar azért jött létre, mert az emberek mindig is ettek húst, nem fordítva történt.

A húsra nem csak a fehérje miatt van szüksége az embereknek.

2020. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Most kifejezetten csak a húsról van szó, te arról állítod hogy szükséges.

Őszintén minden rosszindulat nélkül érdekel, hogy mi van a húsban amire szükségünk van és amit sehonnan máshonnan nem tudunk bevinni? Nagyon érdekelne, mert eddig még senki nem tudott erre valaszolni.

2020. dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
63%
Ettek az emberek húst igen, de a húsipar óta csak ekkora mennyiségben.
2020. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
48%
24 Ez éghajlat függő. Ahol gyér a növényzet, vagy nagyon hideg az éghajlat, ott mindig is az állati eredetű ételek voltak a fő táplálék.
2020. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
23 Ha valóban érdekel, akkor nézz utána nyugodtan. Megtehetted volna bármikor. Kismillió kérdés alá leírtam már. Ha nem tudod megkeresni, akkor linkelek szívesen forrást.
2020. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdekel. Hidd el, mielőtt elhagytam a húst rengeteget olvastam a témáról és még mindig nem tudom, mi az amit csak onnan lehet fedezni. Úgyhogy linkelj kérlek, hátha én hagytam ki valamit:)
2020. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Gyér érvek ütköztetése totálisan nem oda való kérdések alá pff, megint sikerült a húsfanatikusoknak elvinni egy kérdést a vita irányába, mert képtelenek befogni.

A Bengáli tigris vadászata meg a teszkós előrecsomaoglt gyógyszerezett pipihús leemelése között van különbség. És te még ezt is csak megfőzve tudod megenni.

Egy google keresésedbe kerül előrángatni releváns adatot arról, hogy hány haláleset történik állati okokból és az ember hány állat haláláért felelős legyen az akár haszonállat, farmon vagy nagyipari léptékben vagy (vadászat során. Megsúgom, a te érvelésed fog sután kijönni, ugyanis az emberek JÓVAL többet gyilkolnak meg ész nélkül indokolatlanul.

De mindezt Te is tudod, csak arrogáns és okoskodó vagy, és azt hitted, majd jól megaszondod a hülye, logikus érvekre képtelen vegáknak.


Sokan vitáznának azzal, hogy az ember mennyire mindenevő, de tegyük fel, hogy az. Ezek szerint csak húson és csak növényen is megélünk egészségesen. Ha köztudott és tudjuk, hogy mennyire etikátlan, telegyógyszerezett és környezetszennyező és mennyire kizsákmányoló a haszonállattartás-és evés, akkor nem az a LOGIKUS érv minden érző ember számára, hogy nem eszek ilyesmit és nem támogatok egy ilyen ipart vagy legalábbis visszaveszek belőle, vagy ha erre nem vagyok hajlandó, akkor legalább befogom a pofám? Lehet utálni a vegákat (akármi okból kifolyólag) de attól még a tényen nem változtat, hogy a vegánoknak van igaza ezen a téren.


Ha pedig nem kapnánk meg minden tápanyagot nem is nagyon élnének vegánok, de legalábbis ritka lenne, mint a fehér holló.

Az is nagyon kettős mérce, hogy a vegán diéta kapcsán minden jött-ment táplálkozásszakértő meg dietetikus lesz és a tápanyagokról hadovál, mikor az is totál nyilvánvaló, hogy nagyon sok vegyes táplálkozású még akkor sem eszik változatosan vagy akkor sem eszik zöldségeket, ha megengedhetné magának és ezzel senkinek nincs baja és amúgy őszintén, nekem se, mert azt eszik, amit akar.

Én nem azt támogatom, hogy szóljunk bele akkor mindenkinek az étkezésébe, hanem hogy nem lehetne, hogy ha meghalljuk a vegán szót, akkor nem hisszük el magunkról, hogy két indexcikk elolvasása meg a hús iránti rögeszménk után mi már szakértők vagyunk a témában? Szerinted a vegánok nagy része nem nézett pontosan és alaposan utána, hogy hogyan lehet ezt jól csinálni? Itt minden vegyes étkezésű tud mindent a táplálkozásról csak a vegánok a hülyék? Ugye ezt tényleg nem hiszitek el magatokról?

2020. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

27


[link]


Egyelőre elég egy, hivatkozásokat találsz benne, azokat is elolvashatod. Ha még van érdeklődés küldök többet is.

2020. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
62%
na hát ilyen cikket tudok én is linkelni az "ellenkező oldalról". Engem nem győzött meg, még mindig nem érzem úgy, hogy kell a hús. De ez én vagyok, szép napot
2020. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!