Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák nem gondoltatok meg...

Vegák nem gondoltatok meg arra, hogy újra egyetek húst?

Figyelt kérdés

3 honapja lettem vega kornyezettudatossag miatt, nem is hianyzik a hus.

kesobb ez fog valtozni?


2020. dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
63%
csakhogy míg a bengáli tigris ragadozó, tehát szüksége van a húsra, addig mi emberek mindenevők vagyunk. Ami azt jelenti, hogy megtudjuk emészteni a húst, de szükségünk nincs rá.
2020. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltetlenul erre gondoltam, mint inkabb …


… amig egy akarmilyen allat megeszik egy embert, addig az ember is fogyathatja az allatot ugyan ugy.


Erre gondoltam inkabb!

2020. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha egyetlen allat sem okoz emberi halalt, akkor majd en is novenyevo leszek.
2020. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
83%

melyik állat tartja az embereket összezárva szűkös helyeken, levágásra várva? Melyik állat termékenyíti meg az embert, hogy annak teje legyen, majd ha megszült, elválasztja őket egymástól és gennyesre feji a nőt?


Egyen az ember ha húst akar, de míg az állat ösztönlény, addig az ember tudatosabb(nak kéne hogy legyen).

2020. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
54%
az állat azért eszi meg a húst, hogy túléljen. Nem hiszem, hogy az, hogy besétálsz a tescoba és leveszed a polcról a becsomagolt húst, a túlélésedhez kell. De, mindenki azt eszik amit akar, de ez szánalmas érv
2020. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

10. gondolj mar arra, ha meglatsz egy tehenet, malacot a mezon, az jut eszedbe hogy ehes vagy? kozel sem!

meg tudod emeszteni a hust, de utana jon a kajakoma, rosszul vagy, faradtnak erzed magad stb.

ez a kerdes nem errol szol, ne itt pattogjal errol, ha semmit se tudsz a temarol.

es ne a tigrissel hasonlitgasd magad, mert neki van tepofoga es olyan gyomra amin konnyen atmegy a hus, nem neked.

2020. dec. 8. 14:58
 17/36 A kérdező kommentje:

ja es hozzateszem, hogy mi nem szereplunk egyetlen allat etrendjen sem, csupan azert esz meg minket mert osszeteveszt valamivel.

pl a capaknal gyakori hogy fokanak neznek minket, de az emberi hus ize nem is izlik nekik, ezert is van, hogy csak megragad es utana elenged.

nem hallottam meg olyanrol, hogy egy allat megevett volna egy egesz kompett embert

2020. dec. 8. 15:01
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

16 Nem a 10es vagyok, remélem azért nem baj, ha belekotyogok. Lehet, hogy utálni fogsz ezért, de velem már nem egyszer előfordult mikor éhes voltam és megláttam egy őzet, akkor összefutott a nyál a számban. Mert bocs, de szerintem finom.

Nekem sosincs kajakómám semmitől, nem érzem magam sem rosszul, sem fáradtnak. Ilyen akkor van, ha valaki túleszi magát. De bármiből le lehet "zabálni", nem az a lényeg mit eszel.



Másik hsz.re reagálva: elég fals érv azzal jönni, hogy mindenevőként nincs szükség húsra, csak meg tudjuk emészteni. Ha ez igaz lenne, akkor a fordítottjával is lehetne érvelni. Ha nem lenne rá szükségünk, akkor nem tudná kiválóan és 100%-ban hasznosítani a szervezetünk.


Viszont pl. a füvet és egyéb gazokat az ember nem tudja megemészteni, ezért nem is esszük, mert nincs rá szükségünk. Amit meg tudunk emészteni, az számunkra szükséges táplálék, ilyen egyszerű.

2020. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
63%

akkor keress rá a mindenevő kifejezésre...Egyébként rengeteg "gaz" hasznos.

És a fordítottjával is lehet nyugodtan érvelni, csak hússal is ellehet lenni. De ha szükségem nincs rá, akkor nem etikusabb nem megenni egy másik fajt, aki ugyanúgy érez?

2020. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

19 Olyan növényekről volt szó, amit az ember nem eszik, mert nem tudja megemészteni, mert nincs rá szüksége.


Egyébként igen, csak hússal el lehet lenni. Na de akkor miért írod, hogy az embereknek nincs rá szüksége? Neked lehet, hogy nincs. Pedig alapvetően szükség van rá.

Most megint csak nem célom senkinél kiverni a biztosítékot, de szerintem a táplálkozásnak semmi köze ahhoz, hogy mi etikus és mi nem. Azzal lehet érvelni, hogy a nagyüzemi állattartást hogyan lehetne humánusabban megoldani, de a húsevésnek az etikához nincs köze, ez biológiai szükséglet.

2020. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!