Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák nem gondoltatok meg...

Vegák nem gondoltatok meg arra, hogy újra egyetek húst?

Figyelt kérdés

3 honapja lettem vega kornyezettudatossag miatt, nem is hianyzik a hus.

kesobb ez fog valtozni?


2020. dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

30 Tanulmányokra hivatkozás történt a cikkben, nem ez az egyetlen cikk ahol tanulmányokkal igazolt az érvelés.

Ennyi erővel az ellenkező vitapont is irreleváns, teljesen mindegy mivel érvel, mit bizonyít. Bármire lehet mondani, hogy nem győzött meg. Neked is szép napot kívánok!

2020. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
értem, de olvastam tanulmánnyal igazolt cikkeket arról, hogy lehet állati eredetű ételek nélkül is egészségesen és teljes értékűen élni. Engem az győzött meg, nem a te cikked, pedig nagy vegán ellenes voltam én is. De mindenki egyen azt amit szeretne:)
2020. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok vegán ellenes, csupán szerintem az igazság félúton van. A szélsőségesség általában nem jó, bármiről is legyen szó. De ez így van, mindenki meggyőzödései szerint éljen/egyen.
2020. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
76%
Nekem hiányzik (két éve vagyok vegetariánus), de amíg a (döntően) növényi alapú táplálkozásnak ilyen nyomorult a sora Magyarországon, nem váltok vissza. Majd ha azt látom, hogy a kollegáimnál a tofu és a lencse legalább olyan gyakori vendég az asztalon, mint a csirke és disznó, elgondolkodom.
2020. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

2 éve nem eszem húst. Az első pár hétben-hónapban hiányzott, illetve az volt furcsa, hogy az eddig megszokott ételekből hiányzott az az íz, amit a hús ad, minden kicsit íztelen, és furcsa volt. Hiányzott, hogy nem tudok mit rátenni a kenyérre (akkor még így voltam), de maga a hús úgy nem hiányzott, hogy most bele akarnék harapni valami csirkemellbe, vagy mittudomén mibe, csak mindennek más íze lett, és fura volt először. Viszont voltak olyan kaják, aminek kifejezetten jót tett, hogy kikerült belőle a hús, és ezt nagyon élvezem azóta is.

Utólag jöttem rá, hogy amíg ettem húst, gyakorlatilag a csirkemellen kívül minden mást csak magamba erőltettem. Undorodtam az eres, rosszul kivéreztetett csirkecombtól, a rágós csimbókos hústól, a bőrtől, a zsíros csülöktől, a belsőségektől, a halszagtól hányingert kapok, és a szálkától félek. Annyival könnyebb lett az élet hús nélkül, hogy én az életben vissza nem váltanék soha! Nincs fagyasztás, olvasztás, csimbókozás, fél napig főzés, csöpög a vér a vágódeszkáról, szagolgatás, hogy büdös-e, amit vettem, vagy rettegés, hogy átsült-e rendesen. A mi Spárunkban rendszeresen vizet injekcióztak a húsba hogy többet nyomjon, hazafelé meg itthon aztán folyt mindenfelé. Na ezek nem hiányoznak!

Igen, kell egyfajta új rutint szerezni a főzésben, de utána már nagyon finom vega-vegán ételeket lehet készíteni. Újfajta konyháhat, fűszereket, alapanyagokat, trükköket kell elsajátítani, én úgy éltem meg, hogy kicsit újra meg kellett tanulnom főzni, de iszonyatosan megéri. Ma már olyan gyakorlatom van, hogy a kutyát átverem a vegán csevapcsicsámmal, és nem győzi kunyerálni.

Nem, én sosem gondolok arra, hogy újra egyek húst. A párommal gyakran beszéljük, hogy olyan könnyű hús nélkül élni, nem is értjük, más miért nem tesz így. És miután belejön az ember, annyival jobb kajákat eszik, mint azelőtt! Ezt nem csak úgy mondja az ember, ez tényleg így van.

2020. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
nagyon egyetertek veled utolso:))
2020. dec. 11. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!